Obyśmy doświadczyli, że Chrystus jest z nami!

Niech Pan Bóg pozwoli nam doświadczyć w tych dniach, że Chrystus jest z nami w Eucharystii! – mówił prymas Węgier kard. Péter Erdő, na początku Mszy św. inaugurującej 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie.

REKLAMA


W krótkich słowach powitania, prymas Węgier przypomniał, że wskutek doświadczeń pandemii, która spowodowała, że 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny musiał zostać przesunięty o rok, „czujemy, że nasze życie nie zależy jedynie od naszych ludzkich sił”. Przypomniał też, że to Eucharystia jest źródłem sił i życia dla chrześcijan. „Niech Pan Bóg pozwoli nam doświadczyć w tych dniach, że Chrystus jest z nami w Eucharystii! Że nie zostawia w osamotnieniu Kościoła, narodów, ludzkości. Wszystkie nasze siły i nadzieje pochodzą od Niego. Eucharystia jest źródłem, które zasila nasze życie chrześcijańskie, naszą misję” – mówił.

52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, odbywający się w Budapeszcie pod hasłem „W Tobie są wszystkie me źródła” (Ps 87,7) rozpoczął się Mszą św. na Placu Bohaterów, pod przewodnictwem prezydenta CCEE kard. Angelo Bagnasco. Podczas Mszy św. po raz pierwszy przystąpi do Komunii św. ponad 1200 dzieci z terenu całych Węgier – zgodnie z tradycją, która od początku towarzyszy Międzynarodowym Kongresom Eucharystycznym.


Źródło: https://www.ekai.pl/kard-erdo-na-otwarcie-52-mke-obysmy-doswiadczyli-ze-chrystus-jest-z-nami/
Fot. Thaler Tamás, CC BY 3.0


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *