Papież apeluje o post i modlitwę w intencji Afganistanu

Wczoraj po modlitwie Anioł Pański Papież dał wyraz swojemu wielkiemu niepokojowi w związku z sytuacją w Afganistanie. Franciszek łączy się w cierpieniu z osobami opłakującymi swoich bliskich, którzy stracili życie w atakach samobójczych w ubiegły czwartek, oraz z tymi, którzy szukają pomocy i ochrony. Wszystkich zmarłych poleca miłosierdziu Boga Wszechmogącego.

REKLAMA


Ojciec Święty dziękuje wszystkim pracującym z ogromnym zaangażowaniem, aby pomóc ludziom, którzy zostali tak ciężko doświadczeni, zwłaszcza kobietom i dzieciom.

Trzeba prosić o miłosierdzie i przebaczenie

„Proszę wszystkich o dalszą pomoc potrzebującym i o modlitwę, aby dialog i solidarność doprowadziły do ustanowienia pokojowego i braterskiego współistnienia oraz dały nadzieję na przyszłość kraju. W takich momentach historycznych jak ten, nie możemy pozostać obojętni, uczy nas tego historia Kościoła. Jako chrześcijan, ta sytuacja nas zobowiązuje – podkreślił Papież. – Dlatego apeluję do wszystkich o wzmożoną modlitwę i post. Modlitwa i post, modlitwa i pokuta. Teraz nadszedł czas, aby to zrobić. Mówię poważnie: trzeba zintensyfikować modlitwę i post, prosząc Pana o miłosierdzie i przebaczenie.”

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-08/papiez-apeluje-o-post-i-modlitwe-w-intencji-afganistanu.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *