Papież wspomina swoją wizytę na Jasnej Górze

Na zakończenie audiencji środowej Ojciec Święty pozdrowił uczestników Paraolimpiady, która rozpoczęła się w Tokio. Podziękował im za świadectwo nadziei i odwagi. Zaznaczył, że dają oni przykład jak zaangażowanie sportowe pomaga przezwyciężać trudności, które wydają się nie do pokonania.

REKLAMA


Papież – niech towarzyszy wam matczyna opieka Maryi

„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, jutro w Polsce przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej w sanktuarium na Jasnej Górze. Pięć lat temu i ja mogłem zatrzymać się z młodymi przed Jej czarnym obliczem i zawierzać Jej Kościół w Polsce i na świecie – podkreślił Franciszek. – Niech Jej matczyna opieka będzie dla was, dla waszych rodzin i dla wszystkich Polaków źródłem pokoju i wszelkiego dobra. Z serca wam błogosławię.“

Ojciec Święty życzył wszystkim obecnym, aby w ich sercach wzrastało pragnienie wchodzenia w coraz głębszą przyjaźń z Chrystusem oraz znajdowania w Nim radości i nadziei. Pozdrowił m.in. wiernych z Montegallo, których miejscowość został pięć lat temu dotknięta trzęsieniem ziemi. Ich obecność dała Franciszkowi okazję zwrócenia się do ofiar i wspólnot ze środkowych Włoch, z okolic Accumoli i Amatrice, które szczególnie zostały dotknięte wstrząsami sejsmicznymi. Zachęcił, aby dzięki wsparciu różnych instytucji nadal podejmowali wyzwanie „odrodzenia” bez popadania w zniechęcenie i podążali naprzód z nadzieją.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

[25 sierpnia 2021, 11:14]


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-08/papiez-wspomina-swoja-wizyte-na-jasnej-gorze.html 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *