Ze Świecia wyruszyła ostatnia grupa pielgrzymów

2 sierpnia ze Świecia nad Wisłą ruszyła piąta grupa w ramach 30. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Mszę św. dla obecnych również grup: Kociewskiej i Tczewskiej sprawował  biskup pelpliński Ryszard Kasyna.

REKLAMA


 „Cieszę się, że w ramach pielgrzymki świadectwo wiary może być tak bardzo czytelne”, powiedział 2 sierpnia w Świeciu nad Wisłą  biskup pelpliński Ryszard Kasyna do pieszych pielgrzymów udających się na Jasną Górę.

Biskup pelpliński wraz z biskupem pomocniczym Arkadiuszem Okrojem oraz prezbiterami sprawował w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Mszę św. dla trzech grup 30. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę.

W homilii główny celebrans mówił o potrzebie wyznawania wiary wbrew współczesnym przeciwnościom. „Bardzo często dzisiaj między innymi środki masowego przekazu pouczają, że religia, wiara, zaangażowanie religijne jest sprawą prywatną”, powiedział biskup pelpliński.  Kontynuując tę myśl bp Kasyna stwierdził, że „owszem religia jest sprawą indywidualną, jest sprawą osobistą, ale nie jest sprawą prywatną”. Dalej dodał, że  „autentyczna wiara, która nigdy nie jest wygodna ani indywidualistyczna, zawsze pociąga za sobą głębokie pragnienie zmiany świata, przekazania wartości, pozostawienia czegoś dobrego po sobie na ziemi”. Hierarcha zauważył, że „nasza wiara powinna być mocno zakorzeniona w rzeczywistości, przez którą idziemy dzień po dniu, niosąc Chrystusa”.

Bp Kasyna podkreślił również, że „nasza wiara rośnie razem z pragnieniem dawania świadectwa i wraz z nieustannym zmaganiem się ze sobą i swoimi słabościami i grzechami”.

„Cieszę się, że w ramach pielgrzymki świadectwo wiary może być tak bardzo czytelne wobec tych, których spotykamy na pielgrzymich drogach”, mówił kaznodzieja.

Na Mszy św. zgromadzili się pielgrzymi trzech z pięciu grup pielgrzymkowych diecezji pelplińskiej. Ze Świecia wyruszyła ostatnia grupa.

Pielgrzymi dotrą do celu 13 sierpnia.

Zobacz film TUTAJ.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia ks. biskupa Ryszarda Kasyny 2.08.2021
– Kierownik Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej ks. Tomasz Mońko 2.08.2021
– Danuta Pietrzak 2.08.2021
– Nowożeńcy: Klaudia i Piotr 2.08.2021

Zobacz TAKŻE:
https://www.facebook.com/radioglos/videos/380631003403665
https://www.facebook.com/radioglos/videos/5810661825672723


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9019-ze-swiecia-wyruszyla-ostatnia-grupa-pielgrzymow-na-jasna-gore

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *