Grupa Tczewska Pielgrzymki na Jasną Górę ruszyła w drogę

W piątek, 30 lipca wystartowała Grupa Tczewska Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. 106 pątnikom pobłogosławił na drogę biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj.

REKLAMA


Grupę tczewską wyprawił w drogę biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj. Podczas Mszy św. w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej mówił do pątników: „podejmujecie decyzję, by stać się pomocnikami Chrystusa, w pewnym sensie prorokami”.

Hierarcha podkreślił dalej, że pielgrzymi to ludzie, którzy „nie godzą się na zakłamanie, którzy może mają problemy i swoje słabości ale też czują, że bardzo potrzebują uzdrowienia”. Dalej kaznodzieja stwierdził, że pielgrzymi, „jak przystało na proroków, widzą więcej, patrzą głębiej, ponieważ sami podjęli decyzję, która rozpoczęła proces ich nawrócenia”.

Biskup podkreślił, że pątnicy to ludzie, „którzy świadomie wychodzą ze swojego pogaństwa i świadomie przyznają się do przynależności do Jezusa Chrystusa”.

Kreśląc dalej misję pielgrzyma we współczesnym świecie, bp Okroj stwierdził: „To na waszych nogach od dziś Chrystus pragnie bardzo konkretnie wejść w ten pogański świat, zdobywać ziemię misyjną”.

W kolejnych dniach z diecezji pelplińskiej wyruszą jeszcze trzy grupy: chojnicka, kociewska i świecka.

Uczestnicy pelplińskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę mają do pokonania prawie 500 km. Cel swojej drogi osiągną 13 sierpnia.


Zobacz film TUTAJ.


Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
Homilia ks. biskupa Arkadiusza Okroja 30.07.2021


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9011-grupa-tczewska-pielgrzymki-na-jasna-gore-ruszyla-w-droge

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *