Pielgrzymka z Helu na Jasna Górę na modlitewnej trasie

Uczestnicy 40. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki z Helu na Jasną Górę mają szczęście do nadzwyczajnych sytuacji. We wtorek dostali pierwsze krople deszczu – już na wejściu do Sianowa. W środę – uczestniczyli we Mszy świętej neoprezbitera, dawnego pielgrzyma ks. Dawida Kasa. (…)

REKLAMA


Była to także msza św. jubileuszowa siostry elżbietanki Honoraty – w 30-lecie ślubów zakonnych. A po południu – pielgrzymi rozegrali mecz z mieszkańcami Szymbarka. W grupie idzie Białorusinka, modląc się w intencji swojego narodu, jeden dzień pielgrzymował pątnik pochodzący z Zimbabwe z żoną i synem.

Ks. Dawid rozpoczął mszę św. w języku kaszubskim. Także w języku kaszubskim homilię wygłosił ks. Jan Perszon, wieloletni kierownik helskiej pielgrzymki. Ks. neoprezbiter udzielił zebranym błogosławieństwa prymicyjnego. Po porannej mszy św. pielgrzymi ruszyli w stronę Chmielna, gdzie zaplanowano pierwszy odpoczynek. Ta droga wiodła wśród lasów, pól, zabudowań rolniczych. Nie mogło zabraknąć modlitwy i śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. W Porannej Szkole Modlitwy ks. Jan Perszon nawiązał do postaci św. Józefa.

W Chmielnie na pielgrzymów 40. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki z Helu na Jasną Górę czekało obfite śniadanie. Po przerwie na trasie był czas na konferencyjny debiut ks. Pawła o pierwszych eucharystiach, środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po krótkim postoju na Złotej Górze grupa udała się do Ostrzyc i Szymbarku.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– 40. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasna Górę – dzień 4
– 40. Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę – dzień 4 – pielgrzymi


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9004-pielgrzymka-z-helu-na-jasna-gore-na-modlitewnej-trasie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *