Pielgrzymi z różnych stron w sianowskim sanktuarium

Nie sposób wymienić wszystkich grup zorganizowanych, które pieszo, na rowerach, autokarami – dotarły do sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej na Wielki Odpust Kaszubski. Tradycyjnie najdłuższą trasę pokonała XIX pielgrzymka z Miastka (36 osób). Po raz pierwszy pojawiła się pielgrzymka dwóch parafii z gminy Somonino – łącząca wiernych z parafii w Somoninie i Goręczynie. Po raz pierwszy pojawiła się też nazwa parafii w Gowinie.

REKLAMA


I pielgrzymka z parafii w Somoninie i Goręczynie

W sobotę na rowerach przyjechali do Sianowa pielgrzymi z Łebuni (24) i Goręczyna (22). Grupa rowerzystów z Kościerzyny – z ks. Patrykiem Ważyńskim i siostrą elżbietanką Paulą  – liczyła 15 osób. Na dwóch kółkach do Sianowa przyjechało 12 osób z Mezowa, Strzebielina (30), Gdyni Dąbrowy (35) i Gościcina – po raz dwudziesty (45 osób).

Połączona pielgrzymka z parafii św. Wawrzyńca z Luzina i z parafii św. Izydora Oracza z Gowina liczyła 249 osób. Autokarami dojechali pielgrzymi z Gdańska Oruni, Borowa, Sierosławia w Poznańskiem.

Ks. Paweł przyprowadził z Leźna 55 pątników. Pielgrzymka z Lęborka świętowała srebrny jubileusz  – w jej grupie było 69 pielgrzymów. Jubileusz miała też pielgrzymka z Wygody Łączyńskiej i Chmielna. Po raz dwudziesty kroczyła do Sianowa a na jej czele byli ks. Paweł Dułak i ks. Maciej Gizela, księża pochodzący z Chmielna. Grupa liczyła 1000 osób.

Ze szczególną oprawą do Sianowa dotarli pielgrzymi z parafii pw. św. Piotra Apostoła w Bożympolu Wielkim (130 osób).

Galeria zdjęć TUTAJ.

Pieszo dotarli do Sianowa pątnicy z Chwaszczyna i Banina (180 osób), Grzybna (60 osób), Lini (220 osób), Mirachowa (152 osoby), Strzepcza (100 osób), Żukowa (100 osób), Somonina i Goręczyna – (100 osób), Gowidlina – (170 osób), Miechucina (150 osób), Mściszewic i Klukowej Huty – 99 osób, Sulęczyna  (104 osoby), z Przodkowa grupa liczyła 215 osób, z Sierakowic – 730 wiernych. Liczna była grupa z Kartuz, 450 osób, prowadzona przez ks. neoprezbitera Oskara Prybę i diakona Rafała Okroja.

k36. kartuska pielgrzymka do Sianowa

Najstarszą z pielgrzymek była 38. pielgrzymka z Wejherowa.

Posłuchaj TUTAJ:
– 38. pielgrzymka z Wejherowa do Sianowa relacja krótka


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8983-pielgrzymi-z-roznych-stron-w-sianowskim-sanktuarium

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *