Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia

Z wielką radością informujemy wszem i wobec, że po ubiegłorocznej przerwie stęsknieni bycia we wspólnocie, wznowiliśmy rekolekcje Wspólnoty Domowego Kościoła w naszej pelplińskiej diecezji.

REKLAMA


Nie wyście mnie wybrali, ale ja Was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili (J 15, 16a)

Z wielką radością informujemy wszem i wobec, że po ubiegłorocznej przerwie stęsknieni bycia we wspólnocie, wznowiliśmy rekolekcje Wspólnoty Domowego Kościoła w naszej pelplińskiej diecezji.

Czas tegorocznych wakacyjnych rekolekcji, w pierwszym tygodniu lipca br. rozpoczęła Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia (ORAR II) w Collegium Marianum  w Pelplinie. Moderatorem, dobrym duchem i wielkim wsparciem rekolekcji był ks. Wincenty Pytlik,
a prowadzącymi te rekolekcje, tradycyjnie Barbara i Henryk Urbańscy z Chojnic.  Posługę w diakonii rekolekcyjnej podjęli także: Iwona i Krzysiu Wojciechowscy, Basia i Mariusz Pawlakowie oraz Gosia i Marek Rusieccy. Diakonię muzyczną stanowiła Magdalena  Kosobucka, a diakonię wychowawczą poprowadziła Kinga Pawlak  wraz z przemiłymi młodymi harcerkami  (Skautami Europy):  Zosią Kosobucką, Olą Sikorską, Ewą Michalską i Anią Pawlak.

Uczestnikami rekolekcji były rodziny aż z ośmiu polskich diecezji: ełckiej, warmińsko-mazurskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, opolskiej, warszawsko –praskiej, poznańskiej, gdańskiej i pelplińskiej.

Celem rekolekcji ORAR II jest przedstawienie uczestnikom zadań stojących przed parą animatorską we wspólnocie DK i uświadomienie  nadprzyrodzonego wymiaru odpowiedzialności w tej posłudze,  zgodnie ze wspólnotową maksymą, która mówi, że „ Animator zaprowadzi innych tam , gdzie sam już doszedł”. Dlatego właśnie potrzebujemy rekolekcji, czasu na modlitwę i weryfikację obranych kierunków. Podstawowym dokumentem towarzyszącym małżonkom w czasie tych rekolekcji są Zasady Domowego Kościoła zatwierdzone Dekretem Konferencji Episkopatu Polski  w marcu 2006 roku.

Każdy dzień to czas na przyjrzenie się swojemu powołaniu, nie tylko do wspólnoty DK, ale także do małżeństwa, rodziny, parafii w realizacji planu Boga dla każdego członka kręgu DK osobno i równocześnie w ramach całego Kościoła Powszechnego. Służyły temu stosowne konferencje i nabożeństwa oraz niezwykle starannie celebrowana Eucharystia. Nie brakowało też czasu dla rodziny na wspólne wyprawy otwartych oczu, zwiedzanie pelplińskiej katedry i pogodnych  wieczorów ze śpiewem, tańcem i wspólną zabawą z najmłodszymi, którzy co wieczór stawali się aktorami mini teatrzyków – bajek z morałem.

Wielką radością i zaszczytem  dla naszej wspólnoty było spotkanie z Księdzem Biskupem Arkadiuszem Okrojem, jeszcze niedawno aktywnym członkiem Ruchu Światło – Życie, współtwórcą i opiekunem duchowym  kręgów DK, który doskonale czuł się w naszej oazowej wspólnocie. W krótkiej konferencji przybliżył nam temat Nowej Ewangelizacji, a następnie z widoczną radością i poczuciem humoru brał udział w naszych wieczornych zabawach i pląsach. Radości dopełniła obecność pary diecezjalnej DK Eli i Ignacego Majkowskich.

Ucieszyła nas również obecność moderatora diecezjalnego  Ruchu Światło-Życie księdza Artura Pukownika, który  na początku rekolekcji serdecznie  powitał  wszystkich uczestników,  życząc owocnie spędzonego czasu w tym wyjątkowym miejscu. 

Niezwykłym wydarzeniem i niespodzianką było uczestniczenie naszej oazy w Diecezjalnym Dniu Rodzin w Kasparusie. Był to wyjątkowo radosny czas, który zaplanował nam Pan, abyśmy mogli przeżyć swój Dzień Wspólnoty wraz z rodzinami naszej  pelplińskiej diecezji.

O to, abyśmy wygodnie, bezpiecznie i „smacznie” mogli spędzić czas rekolekcji  zadbał dyrektor Collegium Marianum ksiądz Wiesław Szuca.

Dziękujemy Bogu za ten pełen radości i asystencji Ducha Świętego czas naszej oazowej formacji. Chwała Panu!

Barbara i Henryk Urbańscy
Moderatorzy

Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8970-oaza-rekolekcyjna-animatorow-rodzin-ii-stopnia

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *