Papież pozdrawia pielgrzymkę Radia Maryja

Po modlitwie Anioł Pański Franciszek pobłogosławił uczestników pielgrzymki Radia Maryja, którzy modlą się dziś na Jasnej Górze. Przypomniał też o przypadającym wspomnieniu św. Benedykta, patrona Europy. Złożył życzenia benedyktynom i benedyktynkom na całym świecie, a samej Europie życzył, by trwała zjednoczona w swych założycielskich wartościach.

REKLAMA


Szczególne słowa pozdrowienia Papież skierował do mieszkańców Haiti, gdzie w ubiegłym tygodniu został zamordowany prezydent tego kraju, a jego żona ciężko ranna. Zapewnił, że w ostatnich dniach często modlił się za Haiti.

„Przyłączam się do gorącego apelu biskupów tego kraju o złożenie broni, o opowiedzenie się za życiem i wybranie braterskiego współistnienia w interesie wszystkich i w interesie Haiti – mówił Ojciec Święty. – Jestem blisko ukochanego narodu haitańskiego; mam nadzieję, że ustanie spirala przemocy i, że naród będzie mógł ponownie podjąć drogę ku przyszłości pełnej pokoju i zgody.“

Papież przypomniał też o przypadającej dziś Niedzieli Morza, która dedykowana jest w szczególny sposób marynarzom i tym wszystkim, których praca i utrzymanie zależą od morza. „Modlę się za nich i wzywam wszystkich do dbania o oceany i morza” – mówił Franciszek zachęcając, by zatroszczyć się o zdrowie mórz nie wrzucając do nich żadnych tworzyw sztucznych. 


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-07/papiez-modli-sie-za-haiti-i-pozdrawia-pielgrzymke-radia-maryja.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *