Papież Franciszek poddał się operacji

„Ojciec Święty dobrze zareagował na operację przeprowadzoną w znieczuleniu ogólnym” podaje komunikat watykański, po wczorajszym zabiegu na esicy, końcowej części jelita grubego. Ojciec Święty po przebytej operacji jest w stanie ogólnym dobrym i pozostanie w Klinice Gemelli przez najbliższe 7 dni – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

REKLAMA


Jak zaznaczają dziennikarze, oznacza to, że musimy poczekać co najmniej 24 godziny, a może nawet 48, aby otrzymać dane bardziej precyzyjne, chociaż i te bardzo lakoniczne są dość istotne w przypadku pacjenta w wieku 84 lat. W trakcie zabiegu przeprowadzonego laparoskopowo pobierano próbki drobnych fragmentów tkanek jelita, co jest normą w każdej tego typu interwencji. Zastosowane znieczulenie ogólne Ojciec Święty zniósł dobrze i bez problemów.

Jego Świątobliwość Papież Franciszek jest w dobrym stanie ogólnym, przytomny i oddycha samodzielnie. Operacja zwężenia uchyłka przeprowadzona wieczorem 4 lipca obejmowała lewostronną hemikolektomię [wycięcie lewej części jelita grubego –przyp. KAI] i trwała około 3 godzin. O ile nie wystąpią komplikacje, przewidywany jest pobyt w szpitalu przez około 7 dni- czytamy w watykańskim komunikacie.

W międzyczasie z całego świata, od rządów, instytucji międzynarodowych, ludzi kultury i nauki, przywódców religijnych oraz tysięcy i tysięcy zwykłych wiernych docierają do Watykanu serdeczne życzenia dla Ojca Świętego, którym towarzyszą liczne modlitwy, o które prosił już wiele dni temu.


Źródło: https://www.ekai.pl/papiez-franciszek-poddal-sie-operacji/
Fot. AFP/EAST NEWS

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *