Gowidlińskie kolonie z Kartuskim Centrum Caritas

Kolonie z Kartuskim Centrum Caritas mają już długą tradycję – najpierw w Luzinie,  a od 2014 roku – w Gowidlinie. Pierwszy tydzień wakacji dzieci i młodzież spędzają właśnie tam, w przestronnej i przyjaznej Szkole Podstawowej im św. Jana Pawła II.

REKLAMA


W tym roku rodzice z pewną rezerwą podchodzili do wspólnego wypoczynku dzieci i było ich mniej  niż zwykle. Podzieleni na 15 grup o oryginalnych nazwach – na wesoło spędzili pierwsze dni wakacyjnego wypoczynku. Pogoda dopisała, atmosfera i atrakcje także. 
Dzieciom najbardziej utkwiły w pamięci przeżycia związane chrztem nowych kolonistów, kąpiele w jeziorze, rywalizacja o punkty za czystość w salach.

Kierownikiem kolonii był ks. Łukasz Delewski, dawny wikary parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Wspomagało go 15 wychowawców i ich 9 pomocników. Na spotkaniu podsumowującym tegoroczne kolonie dziękowano wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kolonii, szczególnie pani pielęgniarce. A ks. Łukasza wychowawcy wspólnie podrzucili do góry.

Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8950-gowidlinskie-kolonie-z-kartuskim-centrum-caritas

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *