Polska na trasie pielgrzymki symboli ŚDM

Po przerwie spowodowanej pandemią wznowiona zostaje pielgrzymka symboli Światowych Dni Młodzieży. Na jej trasie znajdzie się także Polska.

REKLAMA


Od 8 lipca do 15 sierpnia krzyż ŚDM oraz kopia ikony Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) przebywać będą w Angoli. We wrześniu i październiku odwiedzą Hiszpanię, dokąd powrócą jeszcze w 2022 roku, by w dniach 4-7 sierpnia towarzyszyć Europejskiej Pielgrzymce Młodych w ramach obchodów Roku św. Jakuba. Planowana jest też peregrynacja po Polsce, a jej data ma być wkrótce ogłoszona.

Jednocześnie od listopada br. do lipca 2023 roku symbole ŚDM będą odwiedzać kolejne diecezje Portugalii. W każdej z nich pozostaną przez miesiąc. Peregrynacja rozpocznie się w diecezji Algarve, a zakończy w patriarchacie Lizbony – diecezji, która jest gospodarzem ŚDM w 2023 roku.

Drewniany krzyż o wysokości 380 cm, podarowany młodym przez św. Jana Pawła II w 1984 roku, waży 31 kg. Natomiast ikona Matki Bożej, podarowana przez papieża w 2000 roku, ma 118 cm wysokości i waży 15 kg.


Źródło: https://www.ekai.pl/polska-na-trasie-pielgrzymki-symboli-sdm/
Fot. ŚDM Panama 2019

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *