Papież życzy Polakom Bożego odpoczynku wakacyjnego

Ojciec Święty życzył Polakom, by wakacje były czasem odkrywania Boga w naszym życiu. Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych na audiencję środową przypomniał też, że łaska Boża działa w życiu ludzi i Kościoła.

REKLAMA


„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków, a szczególnie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety – mówił Franciszek. – Wczoraj obchodziliśmy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jako wierni aż do śmierci, świadkowie Ewangelii, są oni wymownym przykładem tego, jak łaska Boża może działać w życiu ludzkim i w dziejach Kościoła. Życzę Wam, aby letni odpoczynek stał się uprzywilejowanym czasem by odkryć na nowo obecność wielkich dzieł Bożych w Waszym życiu. Z serca Wam błogosławię!”.

Papież szczególnie pozdrowił też grekokatolickich pielgrzymów ze Słowacji, którzy przybyli do Rzymu z okazji 350-lecia łzawienia cudownej ikony Matki Bożej z Klokočova. Franciszek życzył im, by to wspomnienie Matki Bożej odnowiło w ich narodzie wiarę i przekonanie o jej żywym wstawiennictwie w dziejach Słowacji. Zarówno pielgrzymom, jak i ich rodzinom w ojczyźnie, udzielił specjalnego błogosławieństwa. 


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-06/papiez-zyczy-polakom-bozego-odpoczynku-wakacyjnego.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *