Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia w formie online

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zapraszają na Szkołę Animatorów Misyjnych pierwszego stopnia. Spotkanie odbędzie się online w dniach 29-30 czerwca. W programie m.in. warsztaty ewangelizacyjne, narzędzia misyjnej animacji, wykłady na temat Papieskich Dzieł Misyjnych, świadectwa misjonarzy i filmy. Nie zabraknie też wspólnej modlitwy.

REKLAMA


„Serdecznie zapraszam na wykłady, na wspólną modlitwę i dwudniowe spotkanie we wspólnocie i dla wspólnoty z Kościołem misyjnym” – zachęca ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce. Wspomina również swoje początki misyjnego zaangażowania. „Szkoła Animatorów Misyjnych jest dla mnie bardzo osobistym wydarzeniem, które przeżywam każdego roku. 18 lat temu uczestniczyłem w niej jako kleryk. Jako jej absolwent chciałem, żeby wszystko wokół mnie było misyjne” – dodaje.

Spotkanie będzie również okazją do bliższego poznania Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. „Postaram się w skrócie przedstawić historię PDMD, jego cele i zadania, a przede wszystkim pokazać konkretne pomoce i narzędzia, które mogą pomóc katechetom i animatorom w ich pracy z dziećmi w duchu misyjnym” – zachęca s. Monika Juszka RMI, sekretarz krajowy PDMD.

Ojciec Luca Bovio IMC, sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej, poprowadzi wykład zachęcający do zaangażowania się w PUM. „Czym jest Papieska Unia Misyjna, kto założył to dzieło, jakie ma cele, a przede wszystkim jak można się zaangażować – odpowiedzi, z włoskim akcentem, czekają na was podczas czerwcowego spotkania” – zachęca misjonarz.

PDM zapraszają na SAM wszystkich, dla których misje są sprawą ważną, zarówno świeckich, jak i duchownych: animatorów, zelatorów róż Żywego Różańca, katechetów, siostry, księży, kleryków oraz wolontariuszy, studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych.

„Serdecznie dziękuję za SAM – za pracę i wysiłek wszystkich, którzy byli w to zaangażowani! Najbardziej mnie cieszy, że mimo takich warunków mogliśmy się spotkać i budować relacje” – dziękowała s. Veronika Gaálová ze Zgromadzenia Sióstr Służby Społecznej, ubiegłoroczna uczestniczka SAM online.

„Dla mnie jako teologa było to przypomnienie najważniejszych zagadnień i terminów misjologicznych, dla mojej córki Kornelii – możliwość poznania nowej rzeczywistości. Dla nas obojga – doskonała okazja do poznania świadectw życia i doświadczeń misjonarzy oraz do wspólnej modlitwy” – wspominał p. Marcin Wozikowski.

Szkoła Animatorów Misyjnych organizowana jest od prawie 25 lat.

Szkolenie, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się online na jednej z internetowych platform. Organizatorzy żywią nadzieję, że na II stopniu w przyszłym roku uczestnicy spotkają się już na żywo.
Zgłoszenia na SAM można przesyłać na adres: pdrw@missio.org.pl do 25 czerwca 2021 roku. Szczegółowe informacje zostaną przesłane po zgłoszeniu.


Źródło: https://www.ekai.pl/szkola-animatorow-misyjnych-i-stopnia-w-formie-online/
Fot. missio.org.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *