Ogromny entuzjazm na “Przystani” w Pelplinie

Radość wiary, poczucie wspólnoty, muzyka, śpiewa i taniec dominowały na kolejnej “Przystani – warsztatach dla duszy”, która 19 czerwca odbyła się w Pelplinie.

REKLAMA


19 czerwca odbyła się w Pelplinie „Przystań – warsztaty dla duszy”, które od kilku lat gromadzą młodych z diecezji pelplińskiej przed rozpoczęciem wakacji.

Od godzin rannych kilkuset młodych gromadziło się na warsztatach muzycznych, tanecznych, flagowych i grze terenowej.

Od godz. 15 uczestnicy brali udział we wspólnym programie, który rozpoczął się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Centralnym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.  Rozpoczynając Msze św. w bazylice katedralnej biskup diecezjalny przypomniał, że „Przystań” odbywa się na zakończenie roku szkolnego i na rozpoczęcie wakacji. „Spotykamy się tu w Pelplinie, aby budować wspólnotę miłości z Tym, który nas powołał do życia oraz by nabrać odwagi dla naszej codzienności”, mówił główny celebrans.

Homilię wygłosił biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj, który określił, że „Przystań to bycie młodych ludzi przy Jezusie, piękne chwile adoracji, Koronka do Bożego Miłosierdzia, wielu skorzystało z sakramentu Miłosierdzia a teraz gromadzimy się na Eucharystii”.

W nawiązaniu do Ewangelii jutrzejszej niedzieli, hierarcha przypomniał, że szczególnie dzisiaj wielu ludzi odczuwa lęk i zamęt. W tym kontekście bp Okroj powiedział, że „na przystani Jezus mówi, wprost błaga nas, abyśmy zaufali Panu Bogu, by lęk nie rządził twoim życiem”.

Kaznodzieja podkreślił, że zaufanie Bogu sprawia, że On troszczy się również o nasze sprawy. „My tu jesteśmy po to, żeby za rok innych tu przyciągnąć a także na pielgrzymkę czy rekolekcje”, uzupełnił biskup i dodał, że „to my mamy innych ewangelizować”.

„Jeżeli tu jesteśmy, to znaczy, że doświadczyliśmy mocy Słowa Boga, która jest silniejsza od wszystkiego, co w ostatnim czasie zdestabilizowało naszą rzeczywistość”, mówił bp Okroj. Na zakończenie hierarcha dodał, że fakt obecności młodych na „Przystani” świadczy, że „Jezus wybrał Cię do wielkiej przygody i On będzie się troszczył, żebyś się nie zniechęcił”.

Po Mszy św. na Przystani Jana III Sobieskiego nad Wierzycą odbył się koncert ewangelizacyjny. W programie występu zespołów „Nieboskłonni” oraz „Na cały głos” były między innymi nowe utwory skomponowane przez zespół „Na cały głos” pod wspólnym tytułem „Chcę żyć”.

Całe spotkanie zdominował wspólny śpiew, taniec i modlitwa.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Ks. bp Ryszard Kasyna: wprowadzenie do mszy św. 19.06.2021r.
– Homilia ks. bpa Arkadiusza Okroja 19.06.2021r.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8902-ogromny-entuzjazm-na-przystani-w-pelplinie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *