Pola Nadziei – już dziś w diecezji pelplińskiej

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wspiera działalność hospicyjną w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, 23 maja 2021 roku. Wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas po ustaleniu szczegółów z księżmi proboszczami prowadzą dziś zbiórkę do puszek przed kościołami.

REKLAMA


Każda parafia może wskazać, które hospicjum w diecezji ma otrzymać wsparcie.

Na terenie dekanatów: kartuskiego, sierakowickiego i stężyckiego zbiórkę prowadzi Kartuskie Centrum Caritas.

– W zbiórkę włączają się wolontariusze ze szkół, jest ich dziś 350 osób – wylicza Krystyna Herzberg, koordynator wolontariatu akcyjnego. – W poprzednią niedzielę pięćdziesięcioro ochotników kwestowało na rzecz hospicjum, a w niektórych parafiach ta zbiórka odbędzie się w kolejne niedziele.

Wolontariusze są zaopatrzeni w identyfikatory, koszulki identyfikujące kartuskie hospicjum i Pola Nadziei oraz zaplombowane puszki.

W galerii zdjęcia: parafia św. Michała Archanioła w Kiełpinie, parafia Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach, parafia św. Kazimierza w Kartuzach, parafia Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych z Goręczyna, Parafia św. Marcina z Sierakowic, kolegiata WNMP w Kartuzach, parafia św. Wojciecha w Kartuzach, parafia św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach.

Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8827-pola-nadziei-juz-dzis-w-diecezji-pelplinskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *