Przed nami akcja „Pola nadziei” 2021

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wspomóc działalność hospicyjną w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, 23 maja 2021 roku. Wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas po ustaleniu szczegółów z księżmi proboszczami przeprowadzą zbiórkę do puszek przed kościołami (w związku z sytuacją epidemiczną nie będziemy rozprowadzać żonkili). Każda parafia może wskazać, które hospicjum w diecezji ma otrzymać wsparcie.

REKLAMA


Zebrane środki finansowe prosimy wpłacić na rachunek bankowy Caritas Diecezji Pelplińskiej 05 8342 0009 2000 1876 2000 0001 z dopiskiem „Pola nadziei” do 7 czerwca 2021 roku.
Na terenie dekanatów: kartuskiego, sierakowickiego i stężyckiego zbiórkę prowadzić będzie Kartuskie Centrum Caritas. Liczba wolontariuszy oraz ich obecność w parafii zostanie ustalona indywidualnie z każdym księdzem proboszczem. Wolontariusze będą zaopatrzeni w identyfikatory, koszulki identyfikujące kartuskie hospicjum i Pola Nadziei oraz zaplombowane puszki. Organizator uprzejmie prosi o przyjęcie kwestorów oraz zamieszczenie w ogłoszeniach parafialnych (16 maja 2021) informacji o zbiórce. Koordynatorem zbiórki w tych dekanatach jest ks. prałat Marek Trybowski.


Źródło: https://pelplin.caritas.pl/?p=3622

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *