Otworzono Bibliotekę Katolicką w Kiełpinie

Stowarzyszenie Krąg Arasmusa z pomocą  wielu ludzi, z przychylnością księdza proboszcza Tomasza Juchniewicza, ks. Huberta Kitowskiego doprowadziło do otwarcia pierwszej w gminie Kartuzy, a może i w powiecie kartuskim – Biblioteki Katolickiej.

REKLAMA


23 kwietnia 2021 roku, w dniu św. Wojciecha, w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich w Kiełpinie otwarta została Biblioteka Katolicka. Liczy ok. 1500 woluminów z biblistyki, filozofii, teologii, religii, mariologii, jest dział poświęcony św. Janowi Pawłowi a także literatura piękna, w tym lektury szkolne.

Wolontariuszki Stowarzyszenia Krąg Arasmusa będą wypożyczać książki od poniedziałku do piątku w godzinach 16-18.
Istnienie biblioteki było marzeniem śp. Wojciecha Wiśniewskiego, dawnego proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie. To on zasiał tę myśl w sercu Elżbiety Antkiewicz, prezeski Kręgu Arasmusa. Rok temu ogłoszono akcję zbierania książek na cele biblioteki. Po wyselekcjonowaniu – na bibliotecznych półkach znalazło się blisko 1500 woluminów.

Otwarcie Biblioteki Katolickiej zbiegło się z pożegnaniem Elżbiety Antkiewicz z kiełpińską biblioteką publiczną. Po 35 latach pracy w zawodzie bibliotekarza pani Elżbieta odeszła na emeryturę.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Biblioteka Katolicka w Kiełpinie – rozmowa cz. 1
– Biblioteka Katolicka w Kiełpinie – rozmowa cz. 2


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8730-biblioteka-katolicka-w-kielpinie-otwarta

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *