Modlitwa świata o ustanie pandemii – zapowiedź

Maj miesiącem światowej modlitwy maryjnej o ustanie pandemii. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka trzydzieści sanktuariów na świecie połączy maraton modlitewny. W Polsce modlitwa będzie miała miejsce 3 maja na Jasnej Górze.

REKLAMA


We Włoszech – Pompeje, w Japonii – Nagasaki, na Ukrainie – Zarwanica. W tych m.in. miastach świata, gdzie szerzony jest kult maryjny, wierni modlić się będą w konkretne dni Różańcem o ustanie pandemii.

Modlitwa maryjna w danym dniu będzie transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej z jednego sanktuarium codziennie o godz. 18.00 (czasu rzymskiego). Obecnie dopracowywany jest harmonogram. Wiadomo, że modlitwę 1 maja zainauguruje papież Franciszek, a zakończy modlitewny maraton w ostatni dzień maja.

Wśród maryjnych sanktuariów świata włączających się w modlitewny maraton o ustanie pandemii nie mogło zabraknąć duchowej stolicy Polski – Jasnej Góry. O szczegółach dotyczących przebiegu inicjatywy mówi „Naszemu Dziennikowi” rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Michał Legan OSPPE.

„Już 2 maja podczas Apelu Jasnogórskiego ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zapali specjalną świecę jako symbol włączenia się Jasnej Góry, a przez to całej Polski, w światowy maraton modlitewny o ustanie pandemii” – informuje o. Legan.

Świeca na Jasnej Górze płonąć będzie całą dobę. Najważniejszy moment w ramach modlitewnego maratonu to 3 maja, godz. 18.00.

„Na prośbę Ojca Świętego Franciszka – w odpowiedzi na gorące pragnienie jego serca – 30 sanktuariów maryjnych na świecie modlić się będzie o ustanie pandemii. Na Jasnej Górze będzie to 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym szczególnym dniu dla Polaków z naszym narodowym sanktuarium na Jasnej Górze dzięki transmisji on-line połączy się cały świat. To wielkie wyróżnienie, zaszczyt i zobowiązanie do nieustawania w modlitwie w intencjach drogich Ojcu Świętemu” – mówi o. Michał Legan.

W transmisji on-line będzie można uczestniczyć też przez stronę www.jasnagora.pl.

Modlitwa o ustanie pandemii będzie trwała cały dzień 3 maja.

„O godz. 18.00 w kaplicy Cudownego Obrazu odbędzie się specjalny Różaniec w tej intencji. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji przygotowuje rytuał tej modlitwy. Do tego nabożeństwa sanktuarium na Jasnej Górze dołączy Mszę św. o godz. 18.30, która zawsze celebrowana jest w intencjach Ojca Świętego – zaznacza rzecznik jasnogórskiego sanktuarium.


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-14705
Za: Nasz Dziennik, 23 kwietnia, nr 93-7055, str. 1, 8

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *