Papież wzywa Polaków do czynnego miłosierdzia

Papież przypomniał, że wczoraj obchodzony był wprowadzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Życzył, aby doświadczenie sportu stawało się wydarzeniem zespołowym, sprzyjającym dialogowi pomiędzy kulturami i narodami. W tym kontekście zachęcił również watykański klub sportowy – Athletica Vaticana – do zaangażowania w promowanie kultury braterstwa w świecie sportu, skupiając szczególną uwagą na osobach najsłabszych i stając się w ten sposób świadkami pokoju.

REKLAMA


Ojciec Święty zwrócił uwagę, że Zmartwychwstanie Jezusa wzywa do dawania świadectwa. W tym wydarzeniu objawia się najgłębsza prawda o człowieku. Życzył, aby radość i pokój, które przynosi Zmartwychwstały były dla każdego źródłem pocieszenia i nadziei. Do Polaków Franciszek powiedział.

Papież – miłosierdzie tworzy relacje braterskiej solidarności

„Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Drodzy bracia i siostry, w niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Ustanawiając je, św. Jan Paweł II przypomniał nam, że «liturgia tej niedzieli zdaje się wytyczać szlak miłosierdzia, które odbudowuje więź każdego człowieka z Bogiem, a zarazem tworzy także między ludźmi nowe relacje braterskiej solidarności – podkreślił Papież. Chrystus nauczył nas, że człowiek nie tylko doświadcza i dostępuje miłosierdzia Boga samego, ale także jest powołany do tego, ażeby sam czynił miłosierdzie drugim: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5, 7). Zwróćmy się z ufnością do miłosiernego Chrystusa i prośmy dla nas o łaskę przebaczenia oraz czynnej miłości wobec bliźniego. Z serca wam błogosławię.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-04/papiez-audiencja-ogolna-do-polakow-07-04.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *