Odpust w parafii pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej

Parafia pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej świętowała 19 marca uroczystość swojego patrona. Mszę św. Odpustową odprawił bp diecezjalny Ryszard Kasyna. Pobłogosławił także 4 obrazy przedstawiające św. Józefa – a po wieczornej mszy św. wyruszyły one do rodzin parafii.

REKLAMA


Ks. biskup dziękując kapłanom parafii zaznaczył, że ks. proboszcz Krzysztof Koch sprawuje posługę kapłańską już 18 rok zaś ks. wikariusz Marcin Masowa obchodzi 40 urodziny. 
Także ksiądz proboszcz skierował do parafian słowa podziękowania za pomoc i wsparcie, którego doznaje od początku czyli września 2020 roku. Mówił też: “Jestem przekonany, że wpatrując się w św. Józefa przemożnego Patrona naszej Rodziny Parafialnej, tak my jej duszpasterze jak i Wy kochani moi parafianie, pragniemy naśladować Opiekuna Świętej Rodziny w jego czynieniu z życia służby Panu Bogu i drugiemu człowiekowi ze względu na miłość do Chrystusa Zbawiciela i Jego Niepokalanej Matki.
Pomocą w realizacji tego zamierzenia stają się dla nas wtorkowe nabożeństwa ku czci św. Józefa, nowenna przygotowująca nas na dzisiejszą uroczystość odpustową oraz rozpoczynająca się peregrynacja obrazów przedstawiających Patrona naszej Wspólnoty. Ta zaś, kończąc się jesienią wprowadzi nas w czas Misji Świętych, które, jak Pan pozwoli, będziemy przeżywali w naszej Parafii.
Zachęcamy, abyśmy z wielką radością i entuzjazmem otwierali drzwi naszych domostw przed odwiedzającym je wizerunkiem naszego Patrona i polecali Panu Bogu przez jego pośrednictwo radości, ale i strapienia naszej codzienności. Niech każdego dnia w okolicach godziny 18.00 przedstawiciele rodzin udają się po obraz do wcześniej goszczącej go rodziny. We wtorek zaś zapraszamy rodziny kończące swoje spotkanie modlitewne ze św. Józefem (wraz z obrazami) do kościoła parafialnego na Mszę Świętą o godz. 17.30 i nabożeństwo ku jego czci, po którym kolejne wyznaczone rodziny zabiorą obrazy do domów. Do udziału w tej wtorkowej Eucharystii zapraszamy także wszystkie rodziny, które w ostatnim tygodniu przyjmowały pod strzechę swego domu wizerunek św. Józefa”
Peregrynującym obrazom patrona roku 2021 towarzyszą kroniki, list proboszcza, ks. Krzysztofa Kocha oraz papieża Franciszka. Pozostaną w każdej rodzinie przez dobę, po czym zostaną przekazane do kolejnej familii. Raz w tygodniu, we wtorki, obrazy wracają do kościoła na mszę św. o godz. 17.30 i nabożeństwo do św. Józefa, po czym ponownie wracają na szlak peregrynacji. Do towarzyszących obrazom kronik rodziny będą wpisywać prośby i podziękowania do św. Józefa.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8626-19-marca-2021-rozpoczela-sie-peregrynacja-4-obrazow-z-wizerunkiem-sw-jozefa
Fot. AKlasa

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *