Modlitwa mężczyzn w pelplińskiej katedrze

19 marca, w Uroczystość św. Józefa do pelplińskiej katedry pielgrzymowali mężczyźni. Spotkanie z okazji Roku św. Józefa oraz rozpoczynającego się Roku Rodziny zgromadziło reprezentację Rycerzy Kolumba oraz Wojowników Maryi. Wspólna modlitwa rozpoczęła się od Drogi Krzyżowej. Następnie konferencję wygłosił ks. dr Radosław Karczewski. Punktem centralnym spotkania była Msza św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

REKLAMA


W Uroczystość św. Józefa w bazylice katedralnej w Pelplinie modlili się przedstawiciele mężczyzn z diecezji pelplińskiej. Podczas Mszy św. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna apelował: „nie bój się pracy, krzyża, nie bój się ojcostwa”.

Spotkanie reprezentantów mężczyzn z diecezji pelplińskiej rozpoczęła Droga Krzyżowa, po której konferencję wygłosił ks. dr Radosław Karczewski.

Centralnym punktem modlitwy z okazji Roku św. Józefa i rozpoczynającego się Roku Rodziny była Msza św. pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

W homilii hierarcha przywołał często powtarzane stwierdzenie, że św. Józef to „cichy święty”, gdyż na kartach Ewangelii nie pada żadne jego słowo.

Dając patrona bieżącego roku za wzór ojca i męża, bp Kasyna apelował: „miejcie  czas dla swoich dzieci, nie oddajcie ich w ręce telewizji, Internetu, świata wirtualnego, bo wasze dzieci wychowują wówczas obcy, a nawet często bezbożni”.

Dalej kaznodzieja apelował: „nie burzcie rodzinnego domu, gdyż bez domu nie wychowacie dzieci”. „Nie pozwólcie niszczyć zdrowego domu, z ojcem i matką”, dodał.

Biskup pelpliński, bazując na przykładzie św. Józefa powiedział, że „ojciec to ten, który potrafi pokonać lęk”. Przypomniał przy tym, że ojciec „nie opuszcza matki, żony, dzieci”. „To mężczyźni niekiedy ich opuszczają, a ojcowie nie opuszczają”, kontynuował duchowny.

Raz jeszcze nawiązując do osoby Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, bp Kasyna apelował do mężczyzn: „nie bój się pracy, krzyża, nie bój się ojcostwa i trudnych sytuacji, gdyż wszystko jest w rękach Pana Boga”.

Na spotkanie zostali poproszeni, ze względu na panującą epidemię,  członkowie Rycerzy Kolumba oraz Wojowników Maryi jako reprezentanci wszystkich mężczyzn w diecezji pelplińskiej.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Zobacz film TUTAJ.


Posłuchaj TUTAJ:
– Słowo wstępne ks. biskupa Ryszarda Kasyny 19.03.2021
– Homilia ks. biskupa Ryszarda Kasyny 19.03.2021


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8625-modlitwa-mezczyzn-w-pelplinskiej-katedrze

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *