Papież do Polaków podczas środowej audiencji generalnej

Na zakończenie audiencji ogólnej Papież Franciszek przyznał, że zaniepokoiły go ostatnie wiadomości napływające z Paragwaju. Zaznaczył, że budowanie pokoju i znalezienie rozwiązań dla obecnych trudności, możliwe jest wyłącznie na drodze dialogu. Zapewnił o swojej modlitwie za Paragwaj za wstawiennictwem Matki Bożej z Caacupé. „Pamiętajmy, że przemoc jest zawsze autodestrukcyjna. Nic się przez to nie zyskuje, a wiele się traci” – powiedział Ojciec Święty.

REKLAMA


Franciszek zapewnił, że ze smutkiem śledzi wypadki w Birmie. „Czuję potrzebę przypomnienia dramatycznej sytuacji w tym kraju, gdzie tak wielu ludzi, zwłaszcza młodych, traci życie, aby nieść nadzieję swojej ojczyźnie. Stop przemocy! Niech zwycięży dialog!” – zaapelował Papież. Z kolei do Polaków Franciszek powiedział:

„Serdecznie pozdrawiam Polaków. Jutrzejszym Apelem i Eucharystią sprawowaną na Jasnej Górze w uroczystość św. Józefa, rozpoczniecie obchody Roku Rodziny «Amoris Laetitia». Niech Maryja, Królowa Polski wyprasza wszystkim dar pięknej miłości, by fundamentem waszych rodzin była ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie i szacunek dla życia ludzkiego. Wam wszystkim i tym, którzy wezmą udział w inicjatywach podejmowanych w związku z obchodami tego Roku, z serca błogosławię.“

Łukasz Sośniak SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-03/papiez-uadiencja-ogolna-1703.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *