W dniach 1-3 maja 2020 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt.: „Lustereczko, powiedz przecie” (CZ. 1.)

Rekolekcje o tożsamości kobiety, o sile, którą dał jej Pan Bóg, o tym, co by się stało, gdyby Ewa nie posłuchała węża w raju i o zaklinaniu kobiecej rzeczywistości (czyli o tym, że niewiasty nie muszą codziennie powtarzać sobie „Jestem piękna, jestem piękna”, żeby w to uwierzyć, a tym bardziej, żeby być pięknymi).

REKLAMA


Katechezy będą poruszać kobiece emocje (a jakże!), ich sposób widzenia Pana Boga oraz to, co dla kobiet ważne: marzenia i pragnienia. Co prawda rekolekcje będzie prowadzić facet (z krwi i kości, prawdopodobnie bez jednego żebra), ale być może to trochę tak, jak z ginekologią: najlepszymi fachowcami są – o dziwo – mężczyźni.

Są to najprawdopodobniej najgorsze rekolekcje dla kobiet. Hasłem przewodnim może być zdanie: Uprzejmie informujemy: jeśli chcesz się lepiej poczuć, to nie są to rekolekcje dla Ciebie! Nie gwarantujemy dobrego samopoczucia po rekolekcjach, ale obiecujemy, że przestaniesz go potrzebować, żeby się dobrze poczuć.

W czasie rekolekcji będziemy przyglądać się biblijnym przykładom, które pomogą nam na nowo odkrywać piękno: trwałe i przez to niesamowite, bo niezmienne i niezależne od czynników zewnętrznych.

Dla kogo?:  Dla kobiet! Zapraszamy wszystkie niewiasty, które chciałyby posłuchać o tym, że są piękne, urocze, wspaniałe, niepowtarzalne, olśniewające itp.
Rekolekcje prowadzi: o. Mateusz Stachowski
Kontakt: tel. 58 301 57 21 w godz. 10-16, rekolekcje@dmk.pl


Źródło: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/lustereczko-powiedz-przecie-rekolekcje-dla-kobiet/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *