Rekolekcje w ciszy [Skrzatusz, 14-18.08.2024 r.]

W dniach 14-18 sierpnia 2024 r. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu zaprasza młodzież na rekolekcje w cieszy pn. „Z Maryją cicho, boso – trwając przy Słowie Życia”.

REKLAMA

Cel:
Chcemy w tym czasie odpocząć przy życiodajnym Słowie Życia i przekonać się, jak ono porządkuje naszą codzienność, umacnia nas, pomaga podejmować decyzje, pociesza, ale czasami także zawstydza i napomina. Chcemy doświadczyć obecności tego Słowa, które nie jest tylko głęboką i mądrą treścią, ale Żywą Osobą.

Na rekolekcje “Z Maryją cicho, boso” do Skrzatusza Siostry Uczennice Krzyża zapraszają wszystkich, którzy chcą zaprzyjaźnić się z Maryją. ta forma rekolekcji trwa u nas już od 2016 r.

Są to rekolekcje w ciszy, która towarzyszy nam każdego dnia trwania tych rekolekcji. Rekolekcje te wpisały się już na stałe w roczny program naszego domu. Ciszy potrzebujemy, aby się zatrzymać i zasłuchać w Słowo Boże, aby spróbować usłyszeć co Pan Bóg chce nam powiedzieć. Cisza nie jest łatwa, ale warto spróbować ją doświadczyć. Pomagać nam w tym będą i prowadzić nas podczas tej drogi zaproszeni kapłani i Siostry.

Zapraszamy na rekolekcje w ciszy tych, którzy chcą się wsłuchać w Słowo Boże przy Sercu Maryi, pierwszej błogosławionej, która uwierzyła.

Słowem, które najpełniej wyraża sekret Maryi jest słowo “obecność”. U nas w Skrzatuszu Jej obecność jest darem wyczuwalnym dla wszystkich, którzy tutaj przybywają. Więc jeżeli potrzebujesz Bożej i Matczynej obecności, jeżeli potrzebujesz się zatrzymać, nauczyć przebywać w ciszy, odpocząć – to jest to miejsce i czas dla Ciebie.

Prowadzący:
– ks. Wojciech Parafinowicz
– Siostry Uczennice Krzyża

Zapisy:
Formularz zgłoszeniowy
– s. Klara [Tel.: 698 446 375; E-mail: domskrzatusz@gmail.com]

Informacje organizacyjne:
– Czas ciszy rozpoczyna się w piątek po pierwszym wspólnym spotkaniu. Na czas trwania rekolekcji zapraszamy do wyłączenia telefonów. Nie prowadzimy rozmów w pokojach. W ciszy spożywamy wspólne posiłki.
– Zapewniamy opiekę prowadzenia duchowego przez kapłana oraz Siostry na czas trwania rekolekcji.
– Zapewniamy ręczniki w pokojach.
– Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.

Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Bolesnej Pani Skrzatuskiej w Skrzatuszu

Skrzatusz, ul. K. Kadrzyckiej 2, 64-930 Szydłowo

Źródło: https://skrzatusz-sanktuarium.pl/rekolekcje-w-ciszy8

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *