„Eliasz. Wyschnięty strumień.” [Gdańsk, 12-14.07.2024 r.]

W dniach 12-14 lipca 2024 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza wszystkich chętnych na rekolekcje pn. „Eliasz. Wyschnięty strumień.”.

REKLAMA

Nie bój się być tym, kim Bóg mówi, że jesteś!

Prorok Eliasz, to jedna z najbardziej znanych postaci w Starym Testamencie (wraz ze swym uczniem Elizeuszem dokonał najwięcej cudów, ze wskrzeszeniem zmarłego włącznie); żaden inny prorok nie jest wymieniany tak często w Nowym Testamencie, jak on. Ale nawet i on doświadczał zwątpień, głębokiego lęku, a nawet załamania. Pan Bóg przeprowadza więc Eliasza ze strachu do wolności. I choć droga nie jest łatwa, to jej zakończenie jest warte każdego trudu. Wyrusz razem z Eliaszem w fascynującą podróż, żeby stanąć twarzą w twarz przed Panem Bogiem i – oddając Mu swoje lęki, stać się wolnym człowiekiem.

W czasie rekolekcji będziemy szczegółowo rozważać historię proroka Eliasza, odkrywając pasjonujące tajemnicze ukryte w tekście hebrajskim, ciekawe i zapomniane zwyczaje i informacje historyczne, by uczyć się rozważać Słowo Boże dane nam po to, by zmieniało nasze życie. Odkryjemy także zaskakujące sposoby działania Pana Boga w naszym życiu.

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek kolacją o godz. 18.00, zakończą się w niedzielę obiadem o godz. 14.00.

Dla kogo?: 
– Dla wszystkich! 

Prowadzący:
– o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

Zapisy:
– TUTAJ.

Źródło: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/eliasz-wyschniety-strumien/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *