22 października: I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet

I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet czynnie działających w Kościele rzymskokatolickim odbędzie się 22 października br. (sobota) w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi (ul. Stanisława Kostki 14).

REKLAMA

Spotkanie adresowane jest do liderek i osób odpowiedzialnych za prowadzenie grup, duszpasterzy tych wspólnot, diecezjalnych duszpasterzy kobiet oraz pań, które w diecezji animują działania duszpasterskie skierowane do kobiet.

Tematem spotkania jest Charyzmat i Apostolstwo Kobiet w Kościele, natomiast jego celem – wspólna modlitwa, zapoznanie oraz wymiana myśli w kontekście tego, jak kobiety i wspólnoty kobiece ożywiają i duchowo wzbogacają Kościół, a także w jaki sposób i w jakich przestrzeniach mogą prowadzić działalność apostolską. Organizatorem spotkania jest bp Wiesław Szlachetka, Delegat ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP.

W programie przewidziano konferencje, pracę w grupach oraz wspólną liturgię. Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Więcej informacji o spotkaniu wraz z formularzem zgłoszeniowym znajduje się na stronie www.kierunekniebo.pl.Wspólnoty zainteresowane udziałem w spotkaniu zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa.

W razie problemów technicznych prosimy o kontakt mailowy na adres kep.duszpasterstwokobiet@gmail.com.

Redakcje, które chciałyby relacjonować powyższe spotkanie, są proszone o wystąpienie o akredytację pod adresem mailowym kep.duszpasterstwokobiet@gmail.co

Sekretariat Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet

Źródło: https://episkopat.pl/22-pazdziernika-i-forum-liderek-i-duszpasterzy-wspolnot-dla-kobiet/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *