Rekolekcje pt. „Jonasz. Człowiek, który myślał, że jest Bogiem.” [25-27 lutego 2022 r.]

W dniach 25-27 lutego 2022 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Jonasz. Człowiek, który myślał, że jest Bogiem.”

REKLAMA


Zaskakujące jest to, że prorok ten myślał, że jest… Bogiem! Wynikają z tego poważne dla niego konsekwencje. A co jeśli podobny problem pojawia się w twoim życiu…?
Serce Jonasza nie odkrywa serca Bożego, bo pełne jest samego siebie… Inaczej mówiąc: Jonasz jest pełny siebie (jeśli ktoś przeczytał „pewny”, to i takie odczytanie jest prawdziwe).
Ta historia pouczy nas przede wszystkim o tym, jaki jest Bóg dla tych, którzy od Niego uciekają, nie modlą się, wszystko wiedzą lepiej i nie zauważają Bożego działania.
Fascynujące szczegóły językowe, historyczne, kulturowe dopełniają obrazu rekolekcji dotyczących tej bardzo krótkiej, ale niezwykle głębokiej księgi Starego Testamentu.
Dzięki rekolekcjom „Jonasz. Człowiek, który myślał, że jest Bogiem” nauczysz się spotykać Pana Boga tam, gdzie mało kto spodziewa się Go odnaleźć i odkryjesz jak niesamowicie zaangażowane jest Boże serce w kształtowaniu twego na Jego wzór; zobaczysz także jakie wrota otwiera modlitwa i poznasz zaskakującą cierpliwość Pana Boga.

Prowadzący: o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

Zapisy na rekolekcje: www.rekolekcjefranciszkanskie.pl; e-mail: rekolekcje@dmk.pl

Źródło: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/jonasz-czlowiek-ktory-myslal-ze-jest-bogiem/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *