Rekolekcje dla wdów oraz dziewic konsekrowanych [25-27 lutego 2022 r.]

„Jak pogłębić oblubieńczą więź z Chrystusem: Eucharystia, adoracja, słowo Boże”- to temat rekolekcji organizowanych przez Centrum Formacyjno-Rekolekcyjne Arka w Gródku nad Dunajcem. Trwają zapisy.

REKLAMA


Rekolekcje są przeznaczone dla osób żyjących w indywidualnych formach życia konsekrowanego, czyli dla dziewic i wdów konsekrowanych i dla tych, którzy chcieliby wejść na taką drogę – mówi rekolekcjonista Arki ks. Tomasz Rąpała.

„Będziemy odczytywać Boże Słowo, które skłania nas do odpowiedzi naszą codziennością, naszym życiem na to zaproszenie, które Chrystus kieruje do nas. W księdze Pieśni nad Pieśniami czytamy słowa kierowane przez oblubieńca do oblubienicy: „ukaż mi swą twarz, daj mi usłyszeć swój głos! Bo słodki jest głos twój i twarz pełna wdzięku”. Świadczą one o głębokim pragnieniu człowieka, którego serce wyrywa się w stronę osobistego spotkania z Chrystusem – Oblubieńcem w Kościele” – dodaje.

Zdaniem organizatorów, rekolekcje pomogą rozpalić na nowo pragnienia bliskości Boga.

„Życie konsekrowane nie jest rzeczywistością odosobnioną i drugorzędną, dlatego niektóre osoby szukają w swoim życiu form ścisłego zjednoczenia z Chrystusem” – podkreśla ks. Rąpała.

Rekolekcje odbędą się od 25-27 lutego.

Poprowadzą je ks. Grzegorz Lechowicz, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego diecezji tarnowskiej i ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista Arki.

Zapisy przez https://cfr-arka.pl/


Źródło: https://www.ekai.pl/rekolekcje-dla-wdow-i-dziewic-konsekrowanych/
Fot. Milada Vigerova / Unsplash


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *