Rekolekcje pt. „Walka duchowa cz. 4. Zwyciężyliście złEGO!”

W dniach 8-10 października 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Walka duchowa cz. 4. Zwyciężyliście złEGO!”.

REKLAMA


Proponujemy kolejną odsłonę rekolekcji o duchowych zmaganiach, tym razem mniej związaną z samym złym duchem (choć i o nim będziemy wspominać), a – tak jak sugeruje tytuł „Zwyciężyliście złego” (1 J 2, 13) – z naszym egoizmem, pychą, własną wolą, która (co może być odkryciem zaskakującym) okazuje się największym przeciwnikiem na drodze do zbawienia.
Rekolekcje nauczą nas gdzie musimy poszukiwać i odnajdywać siłę, która ostatecznie daje zwycięstwo, zwłaszcza wtedy, gdy doświadczamy własnej bezradności, a życie (świat) i zło skutecznie pozbawia nas nadziei, podpowiadając na sto sposobów zwątpienie. Zwycięstwo jest możliwe, bo już się dokonało! Twoim zadaniem jest nie doprowadzenie do niego, ale odkrycie tego, co już istnieje i zostało Ci dane! To w gruncie rzeczy tajemnica każdej walki duchowej.
Nigdy nie trać nadziei, nigdy nie słuchaj pokus!
Podstawą rozważań będą fragmenty Apokalipsy, a także wydarzenia z życia Abrahama, Eliasza i Izajasza.

Rekolekcje są zaadresowane do osób dorosłych oczekujących pomocy w duchowych zmaganiach.

Rekolekcje odbędą się online w formie wieczornych katechez – na żywo na platformie Zoom (piątek, sobota, niedziela – godz. 19:00).

REKOLEKCJE ODBYWAJĄ SIĘ WYŁĄCZNIE NA ŻYWO – NIE MA MOŻLIWOŚCI ODSŁUCHANIA NAGRAŃ

PROWADZI: o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista

KOSZT: ofiara dobrowolna Ofiarę można złożyć online na stronie https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/ lub bezpośrednio na Dom Pojednania i Spotkań św. Maksymiliana nr 07 1600 1303 1849 0332 9000 0009; tytułem: darowizna na cele kultu religijnego

ZGŁOSZENIA: do 06.10.2021r.

ZAPISY NA REKOLEKCJE: www.rekolekcjefranciszkanskie.pl

Zapraszamy!

Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku


Źródło: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/walka-duchowa-cz-4-zwyciezyliscie-zlego-online-2/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *