Rekolekcje pt. „Walka duchowa cz.2. Jak bronić się przed złem?

W dniach 16-18 lipca 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Walka duchowa cz.2. Jak bronić się przed złem?”. Rekolekcje odbędą się online w formie wieczornych katechez – na żywo na platformie Zoom [piątek, sobota, niedziela – godz. 19:00].

REKLAMA


Dziś nikogo nie trzeba przekonywać, że zło panoszy się coraz bardziej, widać jego działanie niemal na każdym kroku, tym bardziej, że media – we właściwy dla siebie sposób – szukając sensacji, ukazują przede wszystkim wydarzenia niepokojące, tragiczne.
Gdzie jest miejsce chrześcijanina w tym świecie, który, wedle słów św. Jana Apostoła (1 J 5,19) „leży w mocy Złego”? W jaki sposób możemy bronić się przed jego działaniem, atakami, próbami, by oddzielić nas od Boga?
Ponieważ zły duch stosuje konkretne środki, by nas kusić, oszukiwać i prowadzić do grzechu, musimy zatem podjąć konkretne kroki, by przed nim się bronić.
Zakłada to duchową walkę, o której traktują franciszkańskie rekolekcje. Jest to już druga część spotkań z egzorcystą, o. Mateuszem Stachowskim, który dzieląc się swym doświadczeniem, ukazuje mechanizmy działania demona i sposoby walki przeciwko niemu. Postawą rozważań jest opis kuszenia Pana Jezusa na pustyni (Mt 4,1-11).
Walka duchowa to rekolekcje dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej jak chronić się przed złem. Wpatrując się w Chrystusa będziemy uczyć się od Niego codziennego podejmowania trudów i odkrywania drogi do pokonania ataków złego ducha.

Rekolekcje są zaadresowane do osób dorosłych oczekujących pomocy w duchowych zmaganiach.

ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO: 14.07.2021  (ŚRODA)

REKOLEKCJE ODBYWAJĄ SIĘ WYŁĄCZNIE NA ŻYWO – NIE MA MOŻLIWOŚCI ODSŁUCHANIA NAGRAŃ

PROWADZĄCY: o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

KOSZT: ofiara dobrowolna [Ofiarę można złożyć online na stronie www.rekolekcjefranciszkanskie.pl lub bezpośrednio na Dom Pojednania i Spotkań św. Maksymiliana nr 07 1600 1303 1849 0332 9000 0009; tytułem: darowizna na cele kultu religijnego.]

ZAPISY NA REKOLEKCJE: www.rekolekcjefranciszkanskie.pl

Zapraszamy!

Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku

Zapisz się na rekolekcje (gdy będziesz pewny, że będziesz uczestniczyć – nie blokuj miejsca innym)


Źródło: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/walka-duchowa-cz-2-jak-bronic-sie-przed-zlem-online-2/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *