Paulińskie Rekolekcje Powołaniowe

Trzydniowe Paulińskie Rekolekcje Powołaniowe dla młodych mężczyzn rozpoczną się na Jasnej Górze w najbliższy piątek, 28 maja. – Potrzeba modlitwy i ciszy, skupienia, by trafnie rozpoznać swoją życiową drogę – podpowiada o. Savio Folcholz, referent powołaniowy w Zakonie Paulinów.

REKLAMA


Zdaniem referenta powołaniowego obserwuje się, że coraz więcej młodych ma trudności z podejmowaniem decyzji, częściej także do zakonu przychodzą mężczyźni po studiach, niż to było jeszcze parę lat temu. Zakonnik zaleca, by pomocą w rozeznawaniu drogi życiowej stawały się np. po maturze rekolekcje powołaniowe – Potrzeba modlitwy i ciszy, by pomyśleć i decydować o swoim życiu. A tej ciszy, by młody człowiek rozpoznał powołanie, dziś bardzo brakuje. Bóg przychodzi w ciszy, a ten świat jest bardzo, bardzo głośny – zauważył o. Savio.
Rekolekcje to czas nasłuchiwania do czego wzywa Bóg, konfrontacji życia ze Słowem Bożym, a także próba poznania życia zakonnego od wewnątrz. – Jest czas na szczerą rozmowę – podkreśla o. Savio.

– Wiele powołań do paulinów rodzi się przez Maryję, tak było też w moim przypadku – opowiadał o. Savio – Maryja, która pokazuje samą Miłość – Jezusa Chrystusa. Często ci, którzy przyjeżdżają do mnie jako referenta powołaniowego, mówią; ojcze jestem tu ze względu na Jasną Górę, ze względu na Maryję, bo obojętne mi jaki tu zakon jest, akurat wy, paulini, ale ja zakochałem się w Maryi, więc chcę tu żyć, tu posługiwać.

Paulińskie rekolekcje powołaniowe odbędą się na Jasnej Górze od 28 do 30 maja. Adresowane są do uczniów szkół średnich, maturzystów, studentów i pracujących (do 29 r. życia), którzy pragną rozeznawać życiową drogę.

Więcej o zakonie można przeczytać na www.paulini.pl., a o powołaniach także na Twitterze i Facebooku.

Mirosława Szymusik


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-14813

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *