Pielgrzym TV: Krypta biskupów pelplińskich

Gromadzimy się w piątą rocznicę śmierci śp. biskupa Jana Bernarda Szlagi, aby dziękować dobremu Boga za dar jego życia, za obecność, posługiwanie wśród nas, za wszelkie dobro. Pragniemy zachować w naszej pamięci Biskupa Szlagę jako człowieka niesamowitej pracowitości, dyscypliny wewnętrznej, gorliwego kapłana i biskupa, dobrego pasterza, który ofiarował swoje życie Bogu i człowiekowi – Tymi słowami biskup diecezjalny Ryszard Kasyna rozpoczął mszę świętą sprawowaną w bazylice katedralnej w Pelplinie 25 kwietnia, w rocznicę śmierci pierwszego biskupa pelplińskiego.

REKLAMA

Podczas Eucharystii homilię wygłosił ksiądz kanonik, teolog kapituły katedralnej Tomasz Patoka. Na jej początku kaznodzieja przybliżył postać patrona dnia, św. Marka jako autora pierwszej ewangelii. Następnie przypomniał osobę śp. biskupa Jana Bernarda Szlagę. Podkreślił, że ewangelia dociera również przez cierpienie człowieka. „Taką formę jej głoszenia w ostatnich latach życia zaangażowany był śp. biskup Jan Bernard. Ksiądz biskup bardzo często w swoim nauczaniu mówił o cierpieniu wpisanym głęboko w życie każdego z nas. Cierpienie jest dobrą szkołą dla człowieka, który uczy się mądrości życiowej.”  

Po mszy świętej ksiądz biskup diecezjalny pobłogosławił nowopowstałą kryptę biskupów pelplińskich, w której spoczywa ciało śp. biskupa Jana Bernarda Szlagi. Wejście do krypty zamykają brązowe drzwi, które zostały wykonane przez Gennadija Jerszowa.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *