Mietek Szcześniak – “Twoja miłość jak ciepły deszcz”

W przyszły weekend w Gniewie odbędzie się kolejny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel 2017, podczas którego będzie można usłyszeć wiele gwiazd z kraju i zza granicy. Na scenie pojawią m.in Natalia Kukulska, Krzysztof Iwaneczko oraz Mietek Szcześniak. Utwór tego ostatniego artysty chcemy zaprezentować w najnowszym “Pielgrzym Muzycznie” – naszym łowcy ponadczasowych i niebanalnych kawałków “z Duchem”. Mieczysław Szcześniak urodził się 9 lipca 1964 roku w Kaliszu. Już jako sześciolatek śpiewał w zespole Ikary, a jako nastolatek rozpoczął współpracę z wrocławskim zespołem „Funk Factory”.

REKLAMA

W 1985 roku pojawił się w konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar za piosenkę “Przyszli o zmroku” (muz. Krzesimir Dębski, sł. Jacek Cygan). 

W 1989 roku zaśpiewał na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’89, gdzie zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy.

18 marca 2006 piosenka Edyty Górniak i Mieczysława Szcześniaka „Dumka na dwa serca” wygrała plebiscyt na Najpiękniejszą piosenkę z sercem zorganizowany przez TVP1 i Radio RMF FM przy okazji akcji Serce masz tylko jedno. 

Wydał 7 albumów, w tym najnowszy pt.: “Nierówni”, który ukazał się w sprzedaży pod koniec ubiegłego roku. 

Artysta angażuje się w wielu chrześcijańskich projektach muzycznych, współpracuje między innymi z zespołem Trzecia Godzina Dnia

Dziś prezentujemy Państwu utwór “Twoja miłość jak ciepły deszcz” – podniosły, jednocześnie delikatny i głęboki.

fot.: mietekszczesniak.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *