Papież: Żyjemy w czasach męczeństwa, bardziej niż w pierwszych wiekach

My również żyjemy w czasach męczeństwa, nawet bardziej niż w pierwszych wiekach. W różnych częściach świata tak wielu naszych braci i sióstr cierpi dyskryminację i prześladowania z powodu swojej wiary – powiedział Papież po modlitwie „Anioł Pański”, nawiązując do dzisiejszego wspomnienia liturgicznego męczenników rzymskich. Ojciec Święty ponowił apel o modlitwę w intencji Ukrainy, Palestyny, Izraela i Mjanmy.

REKLAMA

Papież zwrócił uwagę na to, że obecnie wiele osób cierpi męczeństwo, które dokonuje się w białych rękawiczkach. „Wspierajmy ich i inspirujmy się ich świadectwem miłości do Chrystusa” – powiedział.

Franciszek zachęcił, aby w ostatnim dniu czerwca błagać Najświętsze Serce Jezusa, by dotknęło serc tych, którzy chcą wojny, żeby nawrócili się na projekty dialogu i pokoju.

Ojciec Święty prosił, aby nie zapominać o udręczonej Ukrainie, Palestynie, Izraelu, Mjanmie oraz „wielu innych miejscach, gdzie wojna powoduje tak wiele cierpienia!”

Po modlitwie „Anioł Pański” Papież pozdrowił koło misyjne dzieci: „Misyjna Jutrzenka” ze Skoczowa.

Pełna treść przesłania Ojca Świętego po modlitwie południowej:

Drodzy Bracia i Siostry!

Pozdrawiam was wszystkich, Rzymian i pielgrzymów z różnych krajów!

Pozdrawiam w szczególności dzieci z Koła Misyjnego „Misyjna Jutrzenka” ze Skoczowa, z Polski oraz wiernych z Kalifornii i Kostaryki.

Pozdrawiam siostry ze zgromadzenia „Córki Kościoła”, które w tych dniach, wraz z grupą osób świeckich, przeżywały pielgrzymkę śladami swojej założycielki, czcigodnej Marii Olivy Bonaldo. Pozdrawiam także młodzież z Gonzagi, niedaleko Mantui.

Dziś wspominamy Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego. My również żyjemy w czasach męczeństwa, nawet bardziej niż w pierwszych wiekach. W różnych częściach świata tak wielu naszych braci i sióstr cierpi dyskryminację i prześladowania z powodu swojej wiary, użyźniając w ten sposób Kościół. Inni stają w obliczu męczeństwa zadawanego „w białych rękawiczkach”. Wspierajmy ich i inspirujmy się ich świadectwem miłości do Chrystusa.

W tym ostatnim dniu czerwca błagajmy Najświętsze Serce Jezusa, aby dotknęło serca tych, którzy chcą wojny, aby nawrócili się i zaangażowali w projekty na rzecz dialogu i pokoju.

Bracia i siostry, nie zapominajmy o udręczonej Ukrainie, o Palestynie, Izraelu, Mjanmie i wielu innych miejscach, gdzie wojna powoduje tak wiele cierpienia!

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. Proszę, nie zapominajcie modlić się za mnie. Dobrego obiadu i do widzenia! Dziękuję.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik – Watykan

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-06/papiez-zyjemy-w-czasach-meczenstwa-bardziej-niz-w-pierwszych-w.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *