Papież o bł. ks. Rapaczu i chrześcijanach męczennikach z DR Konga

Wierny i wielkoduszny świadek Ewangelii, który doświadczył zarówno niemieckich nazistowskich, jak i sowieckich prześladowań i odpowiedział na nie darem swojego życia – tak mówił dziś po modlitwie „Anioł Pański” Papież o wyniesionym na ołtarze wczoraj w Krakowie ks. Michale Rapaczu. Apelował także o pokój w związku z masakrami, które miały miejsce we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Prosił także o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, w Izraelu, Palestynie i Mjanmie.

REKLAMA

Na początku Papież prosił o oklaski dla nowego błogosławionego, jakim jest ks. Michał Rapacz, który zginął z nienawiści do wiary.

Papież mówił o tym, że nadal napływają bolesne wiadomości o starciach i masakrach we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. „Apeluję do władz kraju i społeczności międzynarodowej, aby zrobiły wszystko, co możliwe, aby powstrzymać przemoc i chronić życie cywilów”. Wśród ofiar jest wielu chrześcijan zabitych z nienawiści do wiary. Papież podkreślił: „Są męczennikami. Ich ofiara jest ziarnem, które kiełkuje i przynosi owoce, i uczy nas dawać świadectwo Ewangelii z odwagą i konsekwencją”.

Franciszek prosił, aby nie ustawać „w modlitwie o pokój na Ukrainie, w Ziemi Świętej, w Sudanie, Mjanmie i wszędzie tam, gdzie ludzie cierpią z powodu wojny”. 

Papież wyraził wdzięczność krwiodawcom, którzy właśnie niedawno obchodzili swoje święto. Wśród innych pozdrawianych byli także wierni z diecezji opolskiej.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-06/papiez-o-blogoslawionym-ks-rapaczu.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *