Papież uda się na przełomie sierpnia i września do Mongolii

Papież odwiedzi Mongolię. Oficjalnie poinformował o tym dzisiaj Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. W oświadczeniu podano również daty planowanej podróży apostolskiej: od 31 sierpnia do 4 września bieżącego roku.

REKLAMA

Ojciec Święty uda się do tego azjatyckiego kraju na zaproszenie jego prezydenta oraz tamtejszych władz kościelnych. Leżąca pomiędzy Rosją a Chinami Mongolia ma powierzchnię 5 razy większą od Polski, ale liczba ludności wynosi tam nieco ponad 3 mln. Chrześcijanie stanowią niewielką mniejszość, katolików jest zaledwie ok. tysiąca, Jest to jednak żywa wspólnota, która oficjalnie może wyznawać swoją wiarę oraz prowadzić działalność dopiero od upadku komunizmu w 1990 r. i nawiązania stosunków ze Stolicą Apostolską dwa lata później. Franciszek znów odwiedzi więc Kościół na peryferiach. Szczegóły wizyty papieskiej wraz z jej dokładnym programem zostaną podane w najbliższych tygodniach.

Vatican News

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2023-06/papiez-uda-sie-na-przelomie-sierpnia-i-wrzesnia-do-mongolii.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *