Papież: Nie zapominajmy o naszych ukraińskich braciach i siostrach

Po modlitwie Regina Caeli Papież poprosił o aplauz dla błogosławionych męczenników Komuny Paryskiej, którzy zostali wczoraj wyniesieni na ołtarze. Apelował także w sprawie Sudanu, aby wstrzymano przemoc i rozpoczęto dialog. Prosił o modlitwę w tej intencji.

REKLAMA

Ponadto Franciszek przypomniał o wczoraj obchodzonym Światowym Dniu Ziemi, wzywając by troska o stworzenie zawsze była połączona z solidarnością z najuboższymi. Pogratulował też Katolickiemu Uniwersytetowi Najświętszego Serca z okazji obchodzonego dziś we Włoszech dnia poświęconego tej uczelni.

Papież: towarzyszcie mi modlitwą podczas wizyty na Węgrzech

„W najbliższy piątek udam się na trzy dni do Budapesztu, aby dopełnić podróż odbytą w 2021 r. na Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Będzie to podróż do centrum Europy, nad którą nadal wieją lodowate wichry wojny, a przesiedlenia tak wielu osób sprawiają, że na porządku dziennym są pilne kwestie humanitarne. Teraz jednak pragnę zwrócić się do węgierskich braci i sióstr z serdecznością, gdyż nie mogę się doczekać wizyty u was. Wiem, że z wielkim wysiłkiem przygotowujecie mój przyjazd: z serca wam za to dziękuję. A wszystkich was proszę, abyście towarzyszyli mi w tej podróży swoimi modlitwami. Nie zapominajmy też o naszych ukraińskich braciach i siostrach, wciąż dotkniętych przez wojnę.“

Radio Watykańskie

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2023-04/papiez-nie-zapominajmy-o-naszych-ukrainskich-braciach.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *