Papieskie celebracje liturgiczne Triduum Paschalnego i Wielkanocy

Papież Franciszek, mimo ograniczeń zdrowotnych, będzie uczestniczył we wszystkich zwyczajowych celebracjach liturgicznych podczas Triduum Paschalnego i Wielkanocy. W Wielki Czwartek, oprócz Mszy Świętej Krzyżma Ojciec Święty odprawi Mszę Wieczerzy Pańskiej w rzymskim więzieniu dla nieletnich.

REKLAMA

O godz. 16. papież odprawi Mszę Wieczerzy Pańskiej, połączoną z rytem umycia stóp, w więzieniu dla nieletnich Casal del Marmo na przedmieściach Rzymu. Franciszek sprawował już tam tę liturgię w 2013 roku.

W Wielki Piątek, 7 kwietnia, Franciszek będzie przewodniczył Liturgii Męki i Śmierci Jezusa o godz. 17.00 u Bazylice św. Piotra. Wieczorem weźmie udział w Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum o godz. 21.15.

W Wielką Sobotę w Bazylice św. Piotra zostanie odprawiona Wigilia Paschalna, której papież będzie przewodniczył o godz. 19.30.

Niedziela Wielkanocna będzie obchodzona w sposób zwyczajowo uroczysty na Placu św. Piotra: najpierw papież odprawi Mszę św. o godz. 10.00, a o godz. 12.00 z loggii Bazyliki św. Piotra udzieli błogosławieństwa wielkanocnego Urbi et Orbi.

Źródło: https://www.ekai.pl/papieskie-celebracje-liturgiczne-triduum-paschalnego-i-wielkanocy/
Fot. Andrew Medichini/Associated Press/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *