Stan Papieża się poprawia, przyjął Komunię, powraca do pracy

​Ojciec Święty od wczoraj przebywa na leczeniu w Klinice Gemelli. Lekarze zdiagnozowali infekcję dróg oddechowych. Papież ma za sobą spokojną noc, a nawet, jak podał watykański rzecznik, powrócił do pracy.

REKLAMA

​Franciszek od kilku dni uskarżał się na trudności z oddychaniem. Wczoraj po południu udał się więc do Kliniki Gemelli na badania. Ich wynik wykazał infekcję dróg oddechowych, która będzie wymagała kilku dni odpowiedniego leczenia szpitalnego. Lekarze wykluczyli zakażenie koronawirusem Covid-19.

​Jak podał dziś w południe dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Papież dobrze wypoczął w nocy. Jego obraz kliniczny stopniowo się poprawia i Franciszek kontynuuje zaplanowane leczenie. Rano po śniadaniu przeczytał kilka gazet i wrócił do pracy. Natomiast przed obiadem Ojciec Święty udał się do kaplicy w papieskim apartamencie Klinki Gemelli, gdzie mógł się pomodlić i przyjąć Komunię – podał Matteo Bruni.

​Papież wysłał też dziś Tweeta. Napisał, że jest wzruszony napływającymi do niego wiadomościami. Podziękował za okazywaną mu bliskość i modlitwy w jego intencji.

Radio Watykańskie

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2023-03/stan-papieza-sie-poprawia-przyjal-komunie-powraca-do-pracy.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *