Bp Turzyński zaprasza na pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę (1-2 lipca)

Pragniemy zawierzyć szkołę, nauczycieli, dzieci, młodzież, rodziców Matce Bożej. Ona jest pewnym ratunkiem – powiedział bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli, w zaproszeniu na 87. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. W tym roku odbędzie się ona w dniach 1-2 lipca pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”

REKLAMA

„Pragniemy zawierzyć szkołę, nauczycieli, dzieci, młodzież, rodziców Matce Bożej. Ona jest pewnym ratunkiem” – zaznaczył bp Turzyński. Zwrócił uwagę, że wokół szkoły narasta niepokój. „Władze oświatowe chciałyby młodzież zostawić bez wartości, w pustce, bez religii, nawet bez etyki, gdzieś poza dobrem i złem, co nie jest możliwe. Wtedy młodzież czuje się zagubiona, bez sensu życia. Sama wolność nie daje radości, jeśli człowiek nie wie, dokąd iść” – ocenił.

„Pragniemy, aby młodzież, szkoła była miejscem, gdzie dojrzewa się do wspaniałego życia, a nauczyciele, aby byli w szkole polskiej duszą tej szkoły, nieśli wartości, mogli kształtować i formować pięknych ludzi” – przyznał Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/bp-turzynski-zaprasza-na-pielgrzymke-nauczycieli-i-wychowawcow-na-jasna-gore-1-2-lipca/
Fot. BP KEP

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *