Drugi dzień obrad biskupów w Warszawie

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie trwa 394. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski (13-14 marca). Dzisiaj biskupi m.in. dokonają wyborów do gremiów Episkopatu. Jednym z tematów podejmowanych w drugim dniu obrad będzie beatyfikacja Rodziny Ulmów.

REKLAMA

Ostatni dzień Zebrania Plenarnego biskupi rozpoczną Liturgią Godzin. Przedmiotem obrad będą mn.in. sprawy Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP oraz aktualne działania Papieskich Dzieł Misyjnych.

Po południu abp Adam Szal, metropolita przemyski, przedstawi plan przygotowań do uroczystości beatyfikacyjnych Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września w Markowej, na terenie archidiecezji przemyskiej.

Zebranie Plenarne rozpoczęło się w poniedziałek 13 marca. Poprzedził je briefing prasowy Rzecznika KEP ks. Leszka Gęsiaka SJ, z udziałem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio i wiceprezesa Poczty Polskiej Wiesława Włodka. Briefing połączony był z prezentacją emisji znaczka Poczty Polskiej z okazji 10. rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka. >>Więcej

Dzień zakończyła wieczorna Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem Episkopatu Polski, z okazji 10-lecia pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka, połączona z pożegnaniem Nuncjusza Apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio, kończącego swoją posługę w Polsce.

Obrady biskupów odbywają się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w dniach 13-14 marca. Dzisiaj, po zakończeniu obrad, zostanie opublikowany komunikat. O godz. 14.30 planowana jest konferencja prasowa podsumowująca zebranie.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/drugi-dzien-obrad-biskupow-w-warszawie/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *