Spotkał się Zespół ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce

W piątek 9 grudnia br. w Sekretariacie KEP w Warszawie miało miejsce pierwsze spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce, który został powołany przy Komisji Duchowieństwa przez abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. W Zespole, na czele którego stanął bp Damian Bryl, biskup kaliski i członek Komisji Duchowieństwa, będzie pracować w sumie 16 osób z różnych regionów Polski (prezbiterzy, osoby konsekrowane i świeckie).

REKLAMA

Zadaniem Zespołu jest przede wszystkim to, aby – uwzględniając ducha i normy nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce, obowiązujące od 1 października 2021 roku, oraz aktualny kontekst społeczno-kulturowy – wypracować dalsze wskazania dotyczące formacji i posługi prezbiterów. Przygotowywane rozwiązania mają zdynamizować i ukierunkować formację kapłańską na tworzenie nowego kształtu życia i posługi prezbiterów w Polsce. W tym celu Zespół będzie inicjować i prowadzić ogólnopolską refleksję, współpracując z różnymi osobami i środowiskami.

Ze względu na zakres zadań, Zespół prosi o szczególną modlitwę i wspieranie tego, co już wprowadził dokument Konferencji Episkopatu Polski „Droga formacji prezbiterów w Polsce. Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia”.

ks. Tomasz Trzaskawka
Sekretarz Zespołu

Źródło: https://episkopat.pl/spotkal-sie-zespol-ds-przygotowania-wskazan-dla-formacji-stalej-i-poslugi-prezbiterow-w-polsce/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *