Podsumowanie 1. dnia obrad biskupów (392. Zebranie Plenarne KEP)

Wczoraj przed południem rozpoczęły się dwudniowe obrady 392. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem. To tutaj mieszkał Ojciec Święty Jan Paweł II w dniach 4-7 czerwca 1997 roku, w czasie swojej wizyty na Podhalu podczas VI pielgrzymki do Ojczyzny.

REKLAMA


Tematyka obrad

Więcej o miejscu obrad: Księżówka

W pierwszym dniu obrad, przed południem, biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski. Bp Rafał Markowski został wybrany nowym przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu; bp Andrzej Przybylski – delegatem KEP ds. Powołań – to niektóre z decyzji 392. Zebrania Plenarnego KEP.

Wybory 392. ZP KEP

Po południu biskupi odmówili Nieszpory w Kaplicy w „Księżówce”, w której 5 czerwca 1997 roku, o godz. 7.15, papież Jan Paweł II celebrował Eucharystię. Była to również okazja do pobłogosławienia odnowionego ołtarza.

O godz. 18 biskupi uczestniczyli w uroczystej Mszy św. sprawowanej pod Wielką Krokwią, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w 25. rocznicę celebracji eucharystycznej w Zakopanem przez papieża Jana Pawła II i hołdu, jaki złożyli mu górale.

Homilia Przewodniczącego KEP


Źródło: https://episkopat.pl/podsumowanie-1-dnia-obrad-biskupow/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *