Rzecznik Episkopatu: Biskupi poparli prośbę, aby św. Jan Paweł II został patronem pojednania polsko-ukraińskiego

Biskupi zgromadzeni na 384. Zebraniu Plenarnym jednogłośnie poparli prośbę do Papieża Franciszka, aby św. Jan Paweł II został patronem pojednania polsko-ukraińskiego – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

REKLAMA


„To kolejny krok na drodze do tego, by św. Jan Paweł II  patronował polsko-ukraińskiemu pojednaniu” – powiedział rzecznik Episkopatu o poparciu przez biskupów prośby w tej sprawie do Ojca Świętego. Jak przypomniał, już podczas posiedzenia Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze, 27 sierpnia 2019 roku, obecny na spotkaniu abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego oraz Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podpisali stanowisko „W miłości i w prawdzie” na temat woli kontynuowania dialogu i głębszego pojednania. Biskupi wyrazili w nim nadzieję na ogłoszenie św. Jana Pawła II patronem pojednania polsko-ukraińskiego.

We wrześniu tego roku, do prośby skierowanej do Ojca Świętego Franciszka o uznanie św. Jana Pawła II patronem pojednania polsko-ukraińskiego przyłączyli się też bp Bronisław Biernacki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy i abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Spotkali się oni z abp. Stanisławem Gądeckim, Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski 23 września w Poznaniu.

BP KEP


Źródło: https://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-biskupi-poparli-prosbe-aby-sw-jan-pawel-ii-zostal-patronem-pojednania-polsko-ukrainskiego/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *