Nie chcę oczywiście ciebie niepokoić, ale… – Anna Maria Kolberg OV

Zamieszczanie zdjęć swoich najbliższych w Internecie nie jest dzisiaj niczym wyjątkowym. Komentarze pod nimi to zupełnie normalna sprawa. A jednak…

REKLAMA


Pewien świeżo upieczony tata postanowił pochwalić się całemu światu swoją córeczką. Pod zamieszczoną na Facebooku fotografią pojawiło się sporo wpisów. „Tysiące ludzi oglądało fotografię. Zachwycano się bobasem i w zabawny sposób komentowano minkę dziewczynki. Wśród obserwujących znalazł się także pediatra, który zwrócił uwagę na coś szczególnego. Jego zdaniem tata powinien przyjrzeć się dokładniej oczom córeczki, ponieważ według lekarza białka mają niewłaściwy odcień. Są zbyt żółte: „Nie chcę oczywiście Pana niepokoić (być może jestem w błędzie), ale proszę skonsultować się z lekarzem. U tak małych dzieci czasem występuje żółty odcień białka, aczkolwiek ja nalegałbym na wykonanie badań”.

Ojciec wziął do siebie komentarz nieznajomego mężczyzny i od razu udał się z córką do lekarza. Okazało się, że spostrzegawczy obserwator miał rację i dziewczynka miała żółtaczkę! Mimo że występuje ona bardzo często u noworodków i małych dzieci i nie zagraża życiu, to nieleczona potencjalnie może doprowadzić do śmierci.

* * *

Obcy mijają nas obojętnie na ulicy. Znajomi od czasu do czasu zamienią z nami kilka słów. Z przyjaciółmi spotykamy się częściej i na dłużej. Najlepiej zna nas rodzina. Prawie nic przed nimi nie da się ukryć. Ale i oni mogą czegoś nie zauważyć. Sumienia jednak nie oszukamy. Jest z nami dwadzieścia cztery godziny na dobę. Czasami próbujemy je zagłuszyć, uśpić, stłumić, zniekształcić, a nawet zabić. Może się jednak okazać, że ten cichy głos w głębi serca uratuje nam życie – pod warunkiem, że go posłuchamy.

* * *

Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła (1 Tes 5,21–22).

* * *

Baczcie więc pilnie, jak postępujecie, nie jako niemądrzy, ale jako mądrzy. Wyzyskujcie chwilę sposobną, bo dni są złe. Nie bądźcie przeto nierozsądni, lecz usiłujcie zrozumieć, co jest wolą Pana (Ef 5,15–17).

Anna Maria Kolberg OV


„Pielgrzym” 2017, nr 23 (729), s. 30

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *