Najnowszy "Pielgrzym" [nr 9/2021]

Nie pamiętasz hasła? To nie jest problem. Wpisz poniżej swój adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji i wybierz przycisk „Wyślij”. Otrzymasz specjalny kod umożliwiający zalogowanie się i dokonanie zmiany hasła.
Sprawdź za kilka chwil swoją skrzynkę pocztową. Gdy otrzymasz wiadomość z kodem weryfikującym, skopiuj go i podaj podczas logowania, a następnie dokonaj zmiany hasła.

(opcjonalnie)

FELIETON / Maria Paszyńska

Cisza ratunkowa

„Suną lata, szybki nasz wiek, gonimy za własnym ogonem. Niczego nie ratują rozkazy komputerów, zamykamy wiek hasłom” – śpiewał Stanisław Sojka w piosence, która powstała pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Od tego czasu minęły blisko dwie dekady, a jej tekst nadal jest aktualny.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Obrzędy

Zamiast chrztu świętego wprowadźmy ceremonię „październikowania” dzieci, podczas której rodzice będą uroczyście przyrzekać, że wychowają potomka w duchu ateizmu, a ich dziecko otrzyma w prezencie od państwa portret „dzieciątka Lenin”, na koniec wspólnie zostanie odśpiewana „Międzynarodówka”.

KULINARIA / Maria Fall-Ławryniuk

Wiosna w kuchni

Wiosna to idealny czas, by wprowadzić do kuchni sezonowy powiew świeżości.
To właśnie teraz wszystkim potrzebna jest szczególna więź z naturą, by czerpać z niej dużą dawkę nowej, pozytywnej energii.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Jedzenie z ognia

Ogień w zasadzie utrzymał nas przy życiu, prawda? Jest nieoceniony. To on sprawił, że na świecie pojawiło się gotowanie. Ogień sprawił też, że człowiek zajął się przetwarzaniem jedzenia i kreowaniem dań. To on załatwił nam kuchnię. Jest nieoceniony. I tak, czasami bywa zabójczy. Ale wiem, że bez niego nasza kuchnia właściwie by nie istniała.

Temat aktualnego numeru

W bieżącym numerze

 

"Pielgrzym" - Nr 9 (820)
2 i 9 maja 2021
Przejdź do księgarni TUTAJ.