Proaborcyjny terror oparty na kłamstwach – ks. Zbigniew Sobolewski

W ostatnich miesiącach jesteśmy w Polsce świadkami burzliwej dyskusji na temat aborcji. Niestety, grupka liderek ruchu proaborcyjnego, mając dostęp do mediów i poparcie polityków, którzy tworzą obecny rząd, występuje w imieniu wszystkich kobiet w Polsce z postulatami liberalizacji prawa antyaborcyjnego. Praktycznie żądają, by tzw. prawo do aborcji w Polsce nie miało żadnych ograniczeń. Media prywatne i publiczne w rękach liberałów i osób o skrajnie lewicowych poglądach próbują zastraszyć przeciwników aborcji i zmusić w tym względzie Kościół do milczenia. Swoje wystąpienia opierają na kłamstwach i manipulacji faktami. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

REKLAMA

Kłamstwo 1:  Aborcja jest OK

Hasło to, popularne zwłaszcza wśród ludzi młodych, ma na celu pozbawienie negatywnego wydźwięku słowa „aborcja”. Służy przekonaniu, że zabicie dziecka poczętego w łonie matki nie jest niczym nadzwyczajnym. To coś w rodzaju usunięcia chorego zęba albo wycięcia wyrostka robaczkowego. Co więcej: dostęp do aborcji jest miarą postępu społecznego. Banalizuje się aborcję i dehumanizuje płód ludzki. Zwolenniczki aborcji wyznają nienaukowe poglądy, które mówią, że nie mamy do czynienia z życiem człowieka, ale zlepkiem komórek itp.

Tymczasem aborcja nie jest zabiegiem obojętnym dla zdrowia kobiety. Tym bardziej dla płodu ludzkiego. Jest śmiercionośnym złem i nie wolno go lekceważyć, bo chodzi tu nie tylko o życie kobiety, ale także jej poczętego dziecka. (…)

ks. Zbigniew Sobolewski

Więcej przeczytasz w 12. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [9 i 16 czerwca 2024 R. XXXV Nr 12 (901)], str. 24-25.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *