Czy trudno jest zaufać? – rozmowa z Moniką Górską, autorką książki pt. „Zaufaj”

Oddała stery Najlepszemu Scenarzyście Świata i dziś w swoim życiu reżyseruje Jego scenariusze. O tym, że warto kierować się kompasem wiary, by działy się wielkie rzeczy, przekonuje w swojej książce „Zaufaj”. Z Moniką Górską rozmawia Maja Sitkiewicz.

– Powstanie książki „Zaufaj” wiąże się z podjęciem przez panią wiele lat temu pewnej ważnej i przełomowej życiowej decyzji. Opowie pani o tym?
– 23 lutego 2009 roku moje życie uległo totalnemu odwróceniu. Tego dnia wyruszyłam w podróż na północ Polski, do Pogorzelicy, lecz tam nie dojechałam. Po drodze miałam wypadek samochodowy, który spowodował, że przez rok byłam właściwie unieruchomiona. Przez pierwsze pół roku leżałam w łóżku, a przez kolejne pół jeździłam na wózku, a potem chodziłam o kulach. To był rok podarowany mi na przemyślenie mojego życia. Wszystko, co się potem wydarzyło, było konsekwencją mojej jednej decyzji, którą podjęłam czternaście lat temu o trzeciej nad ranem. Dokładnie 25 lutego.
Mimo że nie mogłam już nic zmienić w tamtej chwili, bo stała się rzecz nieodwracalna – miałam złamaną w kilku miejscach miednicę i byłam cała poobijana – to nagle dotarło do mnie, że jest jeszcze coś nad czym mam kontrolę – moje spojrzenie na tę sytuację. Leżąc w ciemnym pokoju na szpitalnym łóżku, zrozumiałam, że jest taki moment, kiedy możemy zdecydować, które drzwi wybieramy – te z napisem „porażka” czy te z napisem „szansa”. (…)

Więcej przeczytasz w 4. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [19 i 26 lutego 2023 R. XXXIV Nr 4 (867)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

UWAGA!
Czasopismo do nabycia także w wersji elektronicznej (PDF)!

„Zaufaj” – Monika Górska

UWAGA! – TO NIE JEST ZWYKŁA KSIĄŻKA…

O książce:

Ta książka, to wybór opowieści z życia wziętych, choć nie ludzką ręką pisanych.
Jest dla Ciebie, jeśli w życiu kierujesz się kompasem wiary, ale brakuje Ci czasem nadziei. A czasem miłości. Albo, jeśli w ogóle ten kompas gdzieś Ci się zapodział, ale chcesz go odnaleźć. By – w czasach, kiedy coraz trudniej zaufać jest innym, a nawet sobie, przestać się wreszcie bać i oddać stery Najlepszemu Scenarzyście Świata. A wtedy w Twoim życiu zaczną się dziać WIELKIE RZECZY. Ta książka podpowie Ci drogę.

Zapraszamy do księgarni internetowej Wydawnictwa “Bernardinum”!

TUTAJ mogą Państwo dowiedzieć się więcej o tej publikacji i dokonać zakupu:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Zaufaj/2024

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *