Wieczność jest młoda i piękna – Piotr Wojciechowski

Zwróćmy się ku źródłom, bo na początku roku potrzebujemy umocnienia wiary. Idźmy do źródła Słowa. Biblia zaczyna się od Genesis. Kiedy czytamy Księgę Rodzaju, jesteśmy u początków, przeglądamy się w źródle jak w lustrze, dowiadujemy się, jak człowiek poznał Boga, a zaraz potem popełnił zło. Rozważając tę lekturę, dobrze jest zdać sobie sprawę, że księgi Starego Testamentu wcale nie były pisane w tej kolejności, którą dzisiaj znamy. Proces ich powstawania był trwającym przez tysiąclecie cudem współpracy ludzi i Ducha Świętego.

Witaj, Noe, przyglądam się Twojemu życiu i próbuję się od Ciebie nauczyć, jak postępować w czasach, gdy świat nie wygląda dobrze… Jeśli gdzieś się mylę i źle Cię rozumiem, proszę, popraw mnie.

W tamtych czasach byłeś dziwolągiem. Rozumiem: niełatwo być innym i wyróżniać się w tłumie. Zdecydowałeś się na to, choć wielu mógł dziwić Twój wybór – odwróciłeś się plecami od bycia jak wszyscy, od bycia szanowanym i akceptowanym, chronionym przez wspólnotę, jakakolwiek by była. Zdecydowałeś się na to, by mówiono o Tobie: „Nie nasz!”. (…)

Piotr Wojciechowski

Więcej przeczytasz w 2. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [22 i 29 stycznia 2023 R. XXXIV Nr 2 (865)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

UWAGA!
Czasopismo do nabycia także w wersji elektronicznej (PDF)!

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *